A Valencia nyerte a spanyol bajnokságot

:

:

Fotó: FEB

Vasárnap lezárult a spanyol bajnoki döntő párharc. A Valencia 61-44-re legyőzte a Salamancát és ezzel 2-0-val lezárta a finálét.

A Valencia már az első negyedben lépéselőnybe került, 6-6 után a játékrész végére 14-9-re léptek el. A második negyedben a 10 pontot is elérte a differencia. A nagyszünetben 29-19 állt az eredményjelzőn. A harmadik etap első felében állandósította kétszámjegyű előnyét a Valencia. A legnagyobb különbség 15 pont volt. A záró szakaszban érdemben nem változott a játék képe. Magabiztosan védte meg a címét az idei évben a kupát is elhódító gárda.

Az MVP-nek megválasztott Nadia Fingall 15 pont ponttal és 12 lepattanóval zárt a győztes gárdában.

Határ Bernadett 15 perc 21 másodpercet töltött a pályán és 5 pontot, illetve 4 lepattanót jegyzett.