A Valencia nyerte a veretlenek csatáját

:

:

Szerdán a harmadik fordulójához érkezett a nõi kosárlabda EuroLiga. A játéknap nagy csatákat hozott, melyek közül kiemelkedik a címvédõ Szpartak Moszkva prágai veresége, a Valencia értékes gyõzelme a Schio otthonában és az Orenburg bourgesi veresége. Összefoglaló szerdáról.

Az A-csoportban, a Pécs hatosában egy találkozóra került sor, melyen a TTT Riga fogadta a Kassát. A mérkõzésen nem láthatott kiélezett küzdelmet a 700 fõs hazai publikum. A kedvencek az elsõ negyedben 19 pontig jutottak, de 29-et kaptak. Ezzel gyakorlatilag 10 perc alatt eldõlt a csata. A második negyedben sem tudtak közelebb kerülni a hazaiak, sõt tovább nõtt a különbség. Egy ponton már 17 pont is volt a két alakulat között, a szünetben pedig 28 – 43-ra ment a Kassa. A harmadik etapban állandósult a 12-15 pont közötti differencia, amit a negyedik negyedben sem tudott lefaragni a Riga. A vége 60-77 lett. A Kassából a világklasszis trió, Houston (27 pont), Dupree (17 pont), Zirková (16 pont) remekelt. A Rigában a 17-17 pontig jutó Zellous és Karklina tartotta a lelket.

TTT Riga – Good Angels Kassa 60 : 77 (19:29) (9:14) (17:14) (15:20)

A B-csoportban a Sopron isztambuli fellépésérõl már beszámoltunk. Most nézzük a másik összecsapást, melyen a Rivas Ecopolis fogadta a Jekatyerinburgot. A FibaEurope által a hét mérkõzésének kommunikált találkozón elmaradt a várt nagy csata. Az elsõ negyedben 9 – 10-ig még tartotta magát a madridi gárda, aztán fokozatosan elhúzott a világ leggazdagabb alakulata. Egy negyed után 14-21, a szünetben 27 – 35 állt az eredményjelzõn. Bár látótávolságban volt a spanyol hölgykoszorú, nem érzõdött az, hogy meg tudnák szorongatni ellenfelüket.

A mérkõzés sorsa végül a harmadik felvonásban dõlt el, ekkor 40 – 58-ra mentek el az oroszok. A lefújás pillanatában 54-76 állt az eredményjelzõn. A gyõztes csapatból Sandrine Gruda (20 pont, 7 lepattanó) és Cappie Pondexter (14 pont) emelkedett ki. A spanyoloktól Paris (17 pont) és Bonner (12 pont, 8 lepattanó) remekelt, míg a két veterán klasszis Valdemoro és Aguilar 5 és 2 pontot tett be a közösbe.

Fenerbahce – MKB Euroleasing Sopron 89 : 72 (31:21) (23:16) (21:19) (14:16)
Rivas Ecopolis – UMMC Jekatyerinburg 54 : 76 (14:21) (13:14) (13:23) (14:18)

A C-csoportban teljes fordulót bonyolítottak le szerdán. Itt az igazán nagy rangadónak a címvédõ Szpartak Moszkva prágai vendégjátéka ígérkezett. Ebben nem is kellett csalódniuk a sportág szerelmeseinek. A csapatok végig fej-fej mellett haladtak. Az elsõ negyed után 19-22-re a moszkvaiak vezettek, majd a szünetben 40-38-ra a Prága ment. A harmadik etapban már 56 – 50 -re is elléptek a hazaiak, de a címvédõ nem hagyta magát.

A negyedik szakasz 56-53-ról indult. Itt a hajrában, 71 – 66-nál újra mérhetõ prágai elõnyt jegyeztünk fel, ahonnan Pokey Chatman gárdájának már nem volt visszaút. A vége 73 – 72 lett, igaz többel is nyerhetett volna a Prága, de a végjátékban DeLisha Milton-Jones több büntetõt is kihagyott. A gyõztes csapatból így is Milton-Jones volt a legjobb 22 pontjával és 9 lepattanójával, de Eva Vitecková is 22 egységig jutott. A címvédõnél ismét Lauren Jackson volt a legeredményesebb, de az orosz válogatottak ezúttal sem tettek hozzá semmit.

A csoport második összecsapásán a Galatasaray átgázolt a VICI Aistes együttesén. A litvánok a Szpartak legyõzése óta semmit sem mutatnak. Ezúttal egy negyed után 23-11, a szünetben pedig 47 – 24 állt az eredményjelzõn. A harmadik szakaszban 30 pont fölé ment a különbség. A vége pedig 82 – 58 lett. A gyõztes csapatból a dupla-duplát elérõ Sylvia Fowles (18 pont, 11 lepattanó) remekelt.

A hatos záró mérkõzésén a Tarbes csarnokában lépett pályára a Salamanca. A találkozó a vártnál szorosabban alakult. A spanyolok papírformának megfelelõen 18-25-re elléptek az elsõ negyedben, sõt a második szakasz elején is tartották elõnyüket. A szünetre, 39-39-nál azonban már utolérte ellenfelét a gall hölgykoszorú. Ezt követõen a harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott és csak a végjátékban tudta ledarálni ellenfelét a Salamanca. A gyõztes csapat Belinda Snell (17 pont), Erika de Souza (14 pont) és Sancho Lyttle (11 pont, 11 lepattanó) klasszisának köszönheti a sikert.

USK Prága – Szpartak Moszkva 73 : 72 (19:22) (21:16) (16:15) (17:19)
Galatasaray – VICI Aistes 82 : 58 (23:11) (24:13) (18:13) (17:21)
Tarbes – Salamanca 72 : 77 (18:25) (21:14) (18:18) (15:20)

A D-csoportban is mindegyik csapat pályára lépett. Itt a Brno az Orenburg legyõzése után nem tudta begyûjteni újabb gyõzelmét a Gorzow otthonában. A találkozó ráadásul meglepõen egyértelmû volt. A szünetben már 11 ponttal (38 – 27) vezettek a lengyelek és Jan Bobrovsky gárdája ennél nem is tudott közelebb kerülni. Végül 74-61-re nyertek a hazaiak. A Gorzow-ban a fehérorosz Jelena Leucsanka villogott.

A hatos egyik nagy rangadóján a Bourges fogadta az Orenburgot. A lelkes francia közönség egy hullámzó mérkõzést láthatott, amelyen 38 – 31-re elléptek a gallok a szünetben. Ugyanakkor a harmadik negyed végére igen meggyõzõ játékkal 55-55-re feljött és egyenlített a harmadik számú orosz alakulat és úgy nézett ki, hogy innentõl már behúzzák a kötelezõt. A negyedik negyedben azonban nem érvényesült az Orenburg nagyobb tudása. Az utolsó 2 percre 69 – 69-es állás mellett vonultak az együttesek. A végjátékban hatalmas büntetõpárbaj alakult melybõl Lardy higgadtságának köszönhetõen a hazaiak jöttek ki jobban. A vége 82-72 lett. A Bourges együttesébõl Miyem (20 pont) és Kaltsidou (17 pont, 10 lepattanó) brillírozott.

A D-csoport és a játéknap igazi nagy rangadóját a Schio és a Valencia vívta. Itt egy félidõn át szoros küzdelmet láthatott a 2000 fõs olasz közönség. A 43 – 40-es hazai vezetésrõl induló harmadik etapot azonban 6-22-re nyerték a spanyolok, akik ezzel el is döntötték a mérkõzés sorsát. A negyedik negyedben az olaszok ugyan feleszméltek a kómából, de 10 ponton belülre is csak egyszer tudtak zárkózni. A vége 67-76 lett. A Valenciából a 20-20 pontig jutó Rebekkah Brunson és Marta Fernandez bizonyult a legeredményesebbnek.

KSSSE AZS PWSZ Gorzow – Frisco SIKA Brno 74 : 61 (22:14) (16:12) (18:18) (18:17)
Bourges – Nagyezsda Orenburg 82 : 72 (22:15) (16:16) (17:24) (27:17)
Beretta Famila Schio – Ros Casares Valencia 67 : 76 (20:20) (23:20) (6:22) (18:14)