VBW CEKK Cegléd - PINKK-Pécsi 424 68-59 (23-23, 12-9, 13-15, 20-12)

Monor, Városi Sportcsarnok
Fodor A., Nyilas I, Varga-Záray K. (Farkas J.)

VBW CEKK Cegléd: Sotiriou 22/6, Szirony 2, McBryde 8/6, Ortiz 4, Bozóki 9/3. Csere: Riják 2, Gorjanácz, Kobolák 2, Moore 16, Révész L. 3/3.

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 25/12, Pucz, Szücs L. 11/3, Demeter 4, Sarauskaite 10. Csere: Tenyér 2, Horváth Zs., Jáhni 7, Borbás.

Kedden a bajnokság 10. fordulójába kiírt találkozón a VBW CEKK Cegléd 68-59-re legyőzte a PINKK Pécsi 424 csapatát.

A válogatott szünet után mindkét gárda a második mérkőzését vívta. A Cegléd a BEAC otthonában aratott magabiztos győzelmet, míg a PINKK Szekszárdon maradt alul. Katerina Sotiriou triplájával a mérkőzés elején a Cegléd került előnybe. A PINKK azonban Leslie Vorpahl hét pontjával 7-5-re fordított. Sőt, a vendégek egészen 13-5-re elléptek ezzel a lendülettel. A folytatásban felzárkózott, majd 19-18-nál a vezetést is átvette a Cegléd. Az igencsak eseménydús első negyed végén 23-23 állt az eredményjelzőn.

A második szakaszra nagyot fordult a játék képe. Öt perc alatt mindössze egy-egy mezőnykosarat regisztrálhattunk. Úgy nézett ki, hogy 25-25 után a Cegléd el tud szakadni. A hazaiak 30-26-os előnyt építettek fel. A PINKK azonban újra utolérte riválisát. Végül Révész Luca triplájának köszönhetően ment a nagyszünetben 35-32-re a CEKK. A harmadik negyedet egy újabb sikeres távoli dobással indította a Cegléd – ez összességében már a hatodik triplája volt a csapatnak -, majd Tinara Moore 40-32-re módosította az állást. Bár támadt a kétszámjegyű előnyért Kostas Keramidas gárdája, de ennél a nyolc pontnál jobban nem tudott elszakadni.

A PINKK a harmadik negyed közepén egy 7-0-s futással 42-41-re felzárkózott és innentől újra szorosabb mederben haladt az összecsapás. Az utolsó 10 percnek 48-47-es hazai vezetésről vágtak neki a csapatok. A döntő futást ekkor tudták bevinni a ceglédiek, akik Katerina Sotiriou és Tinara Moore villanásainak köszönhetően egy 10-2-es szériával 58-49-re szakadtak el. Az igencsak küzdelmes mérkőzésen az utolsó percekben már 7-9 egység között mozgott a differencia. A Cegléd a vártnál nehezebben, de összességében magabiztosan szerezte meg a győzelmet.

Fotó: VBW CEKK Cegléd