A Vasas 10 ponttal legyőzte a BKG-t, a 7. helyen zárt az alapszakaszban

Vasas Akadémia - BKG PRIMA Szigetszentmiklós 65-55 (16-14, 18-13, 18-13, 13-15)

Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Jakab L., Földesi Á., Rózsavölgyi A. (Fekete L.)

Vasas Akadémia: Papp 8, Pusztai 6/3, Salamon 4, Tóth 4, Madár 15/3. Csere: Bach 4, Budácsik 6, Smailbegovic 8, Dúl, Szerencsés 4, Radócz 1.

BKG PRIMA Szigetszentmiklós: Angyal 9/3, Aldazabal 8/3, Raus 7/3, Suppán 5/3, Campisano 18. Csere: Benke 5/3, Mudra 2, Varga, Kovács 1.

A bajnokság 22. fordulójában a Vasas Akadémia 65-55-re legyőzte a BKG PRIMA Szigetszentmiklóst és a 7. helyen zárt a bajnoki alapszakaszban.

Mindkét oldalon akadtak hiányzók, a Vasasnál Sara Heljic, a BKG-nál Camesha Davis. A Vasas abban  a tudatban lépett pályára, hogy biztosan ott lesz a rájátszásban. Egy győzelemmel minden további számolgatás nélkül a 7. helyen zárhatott. A BKG kezdte jobban az összecsapást, Angyal Barbara és Solanch Aldazabal révén 5-0-s előnyre tettek szert a vendégek. Papp Dia szerezte a Vasas első találatát. Nem telt el négy perc, amikor 8-7-nél már a hazaiak jártak előrébb. Ekkor Gedei Tibor időt is kért. Lendületben maradt a Vasas és Bach Boglárka büntetői után 15-10-nél már 13-3-as hazai szériát rögzíthettünk. Az első szakasz végén szépített a BKG, de 10 perc után így is 16-14-es előnyben voltak Milos Pavlovic tanítványai. A második negyedet Madár Kata és Raus Vivien kosárváltása vezette fel. A Vasas Papp Dia villanásaival kezdett elszakadni.

A BKG tartását dicséri, hogy az első hazai rohamokra tudott válaszolni és 24-16 után 26-23-ra zárkózott fel. Ekkor Milos Pavlovicnak időt is kellett kérnie. A rövid eligazítás után 31-23-ra ellépett Vasas, majd a félidő hajrájában Madár Eszter tripláját követően 34-25-re ismét megugrottak a hazaiak. Az első 20 percet azonban az ekkor 8. pontját szerző Sierra Campisano dudaszós találata zárta, amivel 34-27-re felzárkózott a BKG. A Vasasnál Papp Dia és Pusztai Petra volt a legeredményesebb 6-6 ponttal. A harmadik negyed elején Salamon Zsófia két találatával és Bach Boglára ziccere révén 40-27-nél már kétszámjegyűre nőtt a különbség. A folytatásban 10-12 pontos Vasas vezetés mellett haladtak a csapatok. A BKG-nak 44-30 után két triplával 44-36-nál akadt egy felzárkózása.

A harmadik negyed hajrájában 48-40 után Papp Dia és Szerencsés Tamara állította vissza a Vasas számára a 10 pont feletti vezetést. Az utolsó 10 percnek 52-40-ről vágtak neki a csapatok. Nadija Smailbegovic és Sierra Campisano kosárváltása indította a záró etapot. Szerencsés Tamara után a végül 15 ponttal záró Madár Kata lépett fel vezérre. Öt gyors pontjával 59-44-nél kialakult a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége. Ennél az állásnál hosszú percekre befagyott az eredményjelző. Nadija Smailbegovic tovább növelte a Vasas előnyét egy duplával. A BKG 61-44 után is tudott szépíteni. Többek között Suppán Anna talált be távolról. A Vasas sikere nem forgott veszélyben, de az utolsó két percbe érve 10 egységre felzárkóztak a vendégek. Végül 65-55-ös győzelmet ünnepelhetett a házigazda.