A Vasas 3 pontos győzelme a Csata otthonában

:

:

Szerdán felkészülési mérkőzésen fogadta a Ludovika-FCSM Csata a Vasas Akadémiát. A pontszegény összecsapáson 44-41-es sikert aratott a Vasas.

Papp Dia és Hegedűs Janka kosárváltása vezette fel a találkozót, melyen az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. 10 perc után 11-8-ra vezetett a Csata. A második szakaszban a hazaiak 15-12-es előnye után a Vasas 10-2-es sorozattal ragadta magához a vezetést. A félidőben 24-19 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben a 10 egységet is elérte a differencia, majd a Csata 29-19 után 31-27-re felzárkózott. Ennél a négy pontnál azonban közelebb nem került ekkor. Az utolsó 10 percnek 35-29-ről vágtak neki a felek. A Csata közel 4 percig nem talált be, így ez idő alatt 40-29-re elszakadt a Vasas. Két triplával törte meg a kosárcsendjét a házigazda, de végül 3 pont megmaradt a Vasas előnyéből.

A győztes gárda legeredményesebbje a 8-8 pontos Budácsik Dorottya és Brianna Fraser volt, míg a Csatánál Hegedűs Janka jutott 12 egységig.

Ludovika-FCSM Csata – Vasas Akadémia 41-44 (11-8, 8-16, 10-11, 12-9)