A Vasas a BEAC-ot is legyőzte

:

:

A Vasas Akadémia együttese felkészülési mérkőzésen 70-66-ra legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

A Vasas pénteken az Aluinvent DVTK együttesét múlta felül, míg a BEAC legutóbb szerdán lépett pályára és akkor a Ludovika-FCSM Csatával szemben maradt alul.

Az első negyedben a Vasas 8-7-es vezetése után 8-0-s futással 15-8-ra fordított a BEAC. 10 perc után 22-10-es előnyben volt. A második szakasz első felében 24-21-re felzárkózott a Vasas, de ennél közelebb nem került. A BEAC újra ellépett 13 egységgel, a félidőben pedig 37-26-ra ment Balogh Judit együttese.

A fordulatot a harmadik negyed hozta el, amikor öt perc alatt 40-40-nél egyenlített a Vasas. Innen pedig egy 10-4-es futással 50-44-re léptek el Milos Pavlovic tanítványai. Az utolsó 10 percnek 52-48-ról futottak neki a felek. A záró szakaszban jellemzően 4-6 pont között őrizte előnyét a Vasas, mely végül 70-66-os sikert aratott.

Vasas Akadémia – ELTE-BEAC Újbuda 70-66 (10-22, 15-16, 26-11, 18-18)

Fotó: vasasbasket.hu