Vasas Akadémia/A - Zsíros Akadémia Kőbánya 95-42 (28-10, 17-12, 28-13, 22-7)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság, negyeddöntő
Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Rózsavölgyi A., Molnár T., Káré G. (Dernei G.)

Vasas Akadémia/A : Van Rijs L. 22/9, Dúl 15/9, Siklós 6, Kuncz P. L. 9, Kun 9. Csere: Antal 5, Van Rijs D, Lőrinczy-Csomós 7/3, Nagy 10/3, Kuncz P. B. 4, Hámori 4, Tóbel 4

Zsíros Akadémia Kőbánya: Horváth 2, Tatár 3, Kutrik, Turi 15, Tálas 6. Csere: Tar, Gallyas, Takács 11, Pelle 5, Sándor, Vámos, Lugosi.

Szerdán elrajtolt a Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntője. Az első negyeddöntőben a Vasas Akadémia/A a Zsíros Akadémia Kőbánya együttesét 95-42 -re győzte le.

Az első találatot még a Zsíros Akadémia Kőbánya szerezte és 9-6-ig nem alakult ki nagy különbség a felek között. Ezt követően azonban egy 14-0-s futással lépett el a Vasas. Az első negyed végén 28-10, a félidőben 45-22 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban is hasonló ütemben nőtt a differencia. A Vasas végig kézben tartotta az irányítást. A győztes gárdában a 22 pontos Van Rijs Luca lett a legeredményesebb, míg a Zsíros Akadémia Kőbányánál Turi Eszter zárt 15 pont, 10 lepattanós dupla-duplával.

Az elődöntőben a Vasas Akadémia/A ellenfele az Atomerőmű-KSC Szekszárd – Vasas Akadémia/B párharc győztese lesz.

Fotó: Vasas Akadémia