A Vasas Akadémia az első döntős a serdülőknél

Vasas Akadémia/A - Darazsak Sportakadémia 81-64 (13-10, 24-15, 21-18, 23-21)

Boros Krisztina, Novák Bence (Gátiné Müller Zsuzsanna)

Vasas Akadémia/A: Szabó 2, Puskás 12/3, Mayr 6, Pácza 3, Kárpáthegyi 9/3. Csere: Tóth 3, Dévai 10, Bartos 5, Bori 11, Polt, Galavits 13/3, Csercsa 7/3.

Darazsak Sportakadémia: Szabó, Varga 6/3, Ábrahám 6, Horváth 8, Mészáros 2. Csere: Horváth I, Pongrácz 1, Szlávik 15, Csaplár-Nagy 6, Kocsárdi 6/3, Ritecz 4, Sonkoly 10.

Fotó: Tóth Zsombor / Soproni Darazsak Sportakadémia

A Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság “A” döntőjének első elődöntője alkalmával a Vasas Akadémia 81-64-re legyőzte a Soproni Darazsak Sportakadémiát.

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott. A Vasas a játékrész hajrájában 11-4-es előnyre tett szert, de ezt követően 6-0-val felzárkózott a Sopron. Végül 10 perc után 13-10-re vezetett a Vasas. A második szakasz elején 15-15-nél utolérték riválisukat a hazaiak. Sőt a játékrész felénél is még 17-17 állt az eredményjelzőn. Ezt követően szakadt el a Vasas, mely 12-2-vel 29-19-es előnyre tett szert. Az ekkor kialakult különbség a félidőig megmaradt a felek között. 10 perc játékot követően 37-25 állt az eredményjelzőn. A Vasasnál a 9 pontos Bori Liza volt a legeredményesebb. Soproni oldalon Szlávik Bianka járt 7 pontnál.

A harmadik szakasz elején két büntetővel felzárkózott 10 pontra Sopron, de innen egy 12-4-es sorozattal 49-31-re ellépett a Vasas. Ezzel kialakult a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége. A folytatásban a Sopron 8 pontot lefaragott a hátrányából. 49-39 után azonban ismét növelte előnyét a Vasas. A záró etapnak 58-43-ról vágtak neki a csapatok. A Vasas 8-0-val erősítette meg a fölényét. A legnagyobb differenciát 74-45-nél regisztrálhattuk. A győztes kiléte már nem lehetett kérdés, de szépen küzdött a végjátékban a Darazsak Sportakadémia és 79-51 után 13-2-es sorozattal zárta le az elődöntőt.

A Vasas Akadémia összességében végig vezetve 81-64-es sikert aratott. A legeredményesebb a 13 pontos Galavits Lili lett. A soproniaknál Szlávik Bianka zárt 15 ponttal.