A Vasas Akadémia magabiztos győzelme

:

:

Felkészülési mérkőzésen a Vasas Akadémia 65-48-ra múlta felül a TFSE-MTK együttesét.

Mindkét oldalon akadtak hiányzók. A Vasas keretéből Papp Dia, a TFSE-MTK-ból Chanise Jenkins és Katona Szidónia nem lehetett ott a társaival. Az első negyedben 6-6 után egy 8-2-es futással került lépéselőnybe a Vasas. 10 perc játékot követően 17-9-re vezettek a hazaiak. A második szakasz első felében 23-19-ig felzárkóztak Magyar Bianka tanítványai. Erre azonban 7-0-val válaszolt a Vasas, mely a félidőig végül 36-22-re ellépett.

Milos Pavlovic együttese a harmadik negyedben stabilan 10 egység felett őrizte előnyét. A legnagyobb differenciát 48-30-nál rögzíthettük ebben a szakaszban. A záró etapnak 48-35-ről futottak neki a felek. Közel öt percig nem talált be a TFSE-MTK és ez idő alatt 57-35-re ellépett a Vasas. A mérkőzés hajrájában faragott a hátrányából a TFSE. A Vasas végül 65-48-as sikert aratott.

Vasas Akadémia – TFSE-MTK 65-48 (17-9, 19-13, 12-13, 17-13)

Legjobb dobók

Vasas Akadémia: Bach Boglárka 16/3, Brianna Fraser 16, Nadija Smailbegovic 13/3.

TFSE-MTK: Dúl Panka 14/6, Bernáth Réka 10, Németh Alma 9.