Vasas Akadémia - Ludovika-FCSM Csata 65-62 (18-20, 11-19, 19-9, 17-14)

Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Kapitány G., Jakab L., Major Á. (Sarkadi-Nagy Á.)

Vasas Akadémia: Bach 2, Budácsik 7, Papp 7/3, Tóth 10, Madár E. 9. Csere: Smailbegovic 14/6, Dúl 5, Pusztai 6, Szerencsés, Salamon 3, Madár 2, Radócz.

Ludovika-FCSM Csata: Horváth 7/3, Lelik 5, Zele 12, Dean 4, Hegedűs 8. Csere: Gyöngösi 7/3, Toman, Böröndy 19/9.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 a Vasas Akadémia javára.

Fotó: Balogh Dávid / Vasas Akadémia

Az 5-8. helyért zajló párharc második mérkőzésén a Vasas Akadémia 65-62-re legyőzte a Ludovika-FCSM Csatát. Ezzel a Vasas 2-0-ra megnyerte a párharcot és az 5. helyért játszhat, ahol az UNI-Győr – MÉLY-ÚT lesz az ellenfele. A Ludovika-FCSM Csata a 7. helyért folytatja a TFSE-MTK ellen.

Az első két percben egyik fél sem talált be, majd Lelik Réka és Papp Dia kosárváltását jegyezhettük fel. Ezt követően Zele Dorina vezetésével a Csata igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, de Papp Dia triplája után 11-10-nél már ismét a Vasas járt előrébb. Az első negyed hajrájában fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak csapatok. Végül 10 perc játékot követően 20-18-ra a Csata ment. A második etap elején Böröndy Vivien és Gyöngyösi Janka révén növelték az előnyüket a vendégek. Milos Pavlovic már 24-18-nál magához rendelte tanítványait. A Csata azonban tovább tudta növelni a különbséget. A legnagyobb differenciát 32-24-nél jegyezhettük fel.

Amíg a két gárda szombati mérkőzése a Ludovika Arénában egy pontgazdag, látványos találkozó volt 28 triplával, úgy most egy kemény, küzdős összecsapás kerekedett. A rendkívül magas hőfokú, feszült találkozón a félidő utolsó másodperceiben Papp Dia például a kiállítás sorsára jutott. A nagyszünethez közelítve az eredmény tekintetében is láthattunk két fordulatot. Előbb 32-29-re felzárkózott a Vasas, majd innen 39-29-re ellépett a Csata. Horváth Bernadett triplájával alakult ki a félidei eredmény. A Vasasnál Papp Dia és Budácsik Dorka 7-7, míg a Csatánál Zele Dorina 10 ponttal volt a legeredményesebb. A vendégek 25-21-re vezettek a lepattanókban. A harmadik negyed elején nem telt el két perc és 41-36-nál megfelezte félidei hátrányát a Vasas. A különbség 5-7 pont környékén látszott beállni.

A Vasas 45-38 után Madár Eszter duplájával és Nadija Smailbegovic két triplájával fordított. Óriási hangulat kerekedett Pasaréten. A harmadik negyed hajrájában 48-45-nél már 10-0-ban volt a Vasas, de Böröndy Vivien triplájával 48-48-nál egyenlített a Csata. Innen vágtak neki az utolsó 10 percnek a felek. Továbbra is a küzdelem dominált, mely során a Vasas egy kisebb – 56-53-as – megugrását leszámítva egy pontnál jobban egyik fél sem tudott meglépni. Végül 58-57 után Nadija Smailbegovic és Tóth Orsolya révén 62-57-re elszakadt a Vasas. A Csata reményeit az utolsó percbe érve Böröndy Vivien triplája még visszahozta, de Dúl Terka higgadt büntetőzése, majd Tóth Orsolya büntetője a Vasas javára döntötte el a szoros végjátékot.