A Vasas győzelmével indult az új évad

:

:

215 nap után játszottak ismét élvonalbeli női kosárlabda bajnoki mérkőzést Magyarországon. A 2020/2021-es évad nyitányán a Vasas Akadémia 76-61-es győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában.

Mindkét csapatnál akadtak hiányzók. A Vasasnál Sara Heljic és Radócz Fanni, míg a PINKK-nél Daugile Sarauskaite nem léphetett pályára sérülés miatt. Papp Dia triplája vezette fel az összecsapást, melyre Szücs Lilla válaszolt távolról. A két csapat az első negyedben fej-fej mellett haladt. A Vasas 9-9 után került kisebb lépéselőnybe és 10 perc játékot követően 19-16-ra vezetett.

A második negyed elején 20-19-nél még fordított a PINKK, majd erre egy 7-2-es sorozattal, közte két triplával, válaszolt a Vasas. Milos Pavlovic gárdája új lendületet kapott ezzel. Három és fél perc volt hátra a félidőből, amikor 37-26-nál először lépte át a 10 egységet a differencia. A félidőben pedig már 45-30-ra ment a Vasas, mely kiválóan dobott mezőnyből. A 28-ból 16 kísérlete sikeresnek bizonyult, miközben nyolc játékos osztozott a pontokon. A PINKK 29 kísérletből mindössze 10-et értékesített és emellett volt 8 eladott labdája a házigazdának. A Vasasnak pedig mindössze négy.

A harmadik negyedet a végül 15 egységig jutó Tóth Orsolya találata indította, de 17 pontos hátrányból a PINKK még igyekezett visszajönni a meccsbe. A Vasas egy-egy eladott labdája után a hazaiak egészen 51-42-ig felzárkóztak. Ez egy 12-4-es sorozat volt a PINKK-től. Innentől 10 egység környékén állt be a harmadik negyed. Az utolsó 10 percnek 56-48-ról vágtak neki a felek. Itt újra a Vasas fölénye rajzolódott ki. A döntő fordulatot 63-53 után Papp Dia két hárompontosa jelentette. Az utolsó két percbe érve már 18 ponttal járt előrébb Milos Pavlovic együttese, mely összességében végig kézben tartva a mérkőzést, aratott 76-61-es sikert.

PINKK-Pécsi 424 – Vasas Akadémia 61-76 (16-19, 14-26, 18-11, 13-20)

PINKK-Pécsi 424: Leslie Vorpahl 16, Demeter Nóra 14, Szücs Lilla 9/3.

Vasas Akadémia: Tóth Orsolya 15/3, Brianna Fraser 13, Papp Klaudia 9/3, Bach Boglárka 9.

Fotó: vasasbasket.hu