A Vasas magabiztos sikerével indult a junior döntő

Vasas Akadémia/A - Darazsak Sportakadémia/A 63-41 (17-9, 21-12, 8-9, 17-11)

Nagy-Pál Petra, Bozóki Bettina, Lukácsi Lóránt (Sarkadi-Nagy Ágnes)

Vasas Akadémia/A: Kádár 23, Van Rijs J. 3, Van Rijs Á. 10, Aho 7, Ulrich 3/3. Csere: Bartos 3/3, Hámori 5, Igaz, Rubint, Örsi, Lang-Miticzky 3, Kemény.

Darazsak Sportakadémia/A: Egresits 3/3, Kókai 12, Ács 2, Pfeiffer 9, Molnár 9. Csere: Németh, Bognár, Janzsó 2, Vasi, Szomszéd 4, Gombkötő, Török.

Fotó: MKOSZ

Csütörtökön megkezdődtek a Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjének küzdelmei. A B-csoport első mérkőzésén a Vasas Akadémia 63-41-re legyőzte a Soproni Darazsak Sportakadémiát.

Kókai Patrícia és Kádár Orsolya kosárváltása vezette fel a találkozót. Ezt követően gyorsan előnybe került a Vasas, így 10-2-nél már soproni időkérés miatt állt a játék. A folytatásban 14-9-re még felzárkóztak a soproniak, de ennél közelebb az egész mérkőzésen nem kerültek. A 17-9-ről induló második szakaszban 10 pont felett állandósult a differencia. A félidőt 31-19 után 9-2-vel zárták Igor Skocovski tanítványai, így 20 perc után 38-21-re vezettek. Kádár Orsolya már ekkor 14 egységnél járt a Vasasnál.

Fotó: MKOSZ

A harmadik negyedben 40-28-ra felzárkózott a Sopron, de a lélektani 10 egység feletti előnyét magabiztosan tartotta a Vasas. A záró etapnak 46-30-ról futottak neki a csapatok. A forgatókönyv hasonlóan alakult, mint a harmadik negyedben. A Sopronnak 50-36-nál akadt egy felzárkózása. Időkérést követően rendezte sorait a Vasas és innen az utolsó hat percben 13-5-ös sorozatot mutatott be. A differencia 59-38-nál lépte át a 20 egységet. Végül 63-51-es sikert aratott a Vasas.