A végére sima lett a cseh örökrangadó

:

:

A papírformának megfelelõen az USK Praha 77-62 arányban legyõzte a Brnót a Cseh bajnokság csúcsrangadóján. Jan Bobrovsky együttese egy félidõn át szépen tartotta magát, de a harmadik etapban elléptek a hazaiak.

Nagyon beragadt a rajtnál az USK Praha, a mérkõzés elsõ négy percében nem találtak a gyûrûbe a hazaiak. Ezzel a vendégek éltek és Alena Hanusová, illetve Tereza Peckova pontjai révén 4-0-ra el is léptek. A prágaiak álmos játéka az egész elsõ félidõben kitartott. Az elsõ etap végén 15-14-re vezetett a Brno, a szünetre pedig mindössze 32-30-ra tudott fordítani Lubor Blazek jobb erõkbõl álló gárdája.

A cseh válogatott szakvezetõje a szünetben rendesen leteremthette a játékosait, mivel a harmadik etapban igencsak nekirontottak ellenfelüknek. 8 perc után 49-34-es elõnyre tett szert az USK Praha. Ezzel a mérkõzés sorsa el is dõlt. A negyedik szakasz 53-40-rõl indult és ekkor már végig 15 pont környékén mozgott a differencia. A vége 77-62 lett.

Az USK Praha legjobbja a 28 pontot és 12 lepattanót szerzõ DeLisha Milton-Jones volt. A búcsúzó Ticha Penicheiro 8 ponttal és 1 gólpasszal vette ki a részét a sikerbõl. A másik oldalon a 22 pontos Jasmine Thomas emelkedett ki.

Az USK Praha ezzel 16. gyõzelmét aratta idén a Cseh bajnokságban és továbbra is veretlen.

ZVVZ USK Praha – Frisco Brno 77-62 (14-15, 18-15, 21-10, 24-22)