A veretlenek veretlenek maradtak

:

:

Kedden hat középdöntõ mérkõzéssel folytatódtak az U18-as A-divíziós Európa-bajnokság küzdelmei Nagyváradon. Összefoglaló az ötödik játéknapról.

Az E-csoport nyitó meccsén a svédek kiütötték a lengyeleket. A svédek minden negyedet nagy különbséggel nyertek és végül 36 ponttal bizonyultak jobbnak a riválisuknál. A gyõztes csapat legeredményesebb játékosa a 21 pontos Josefin Vesterberg volt.

A nap rangadóján a spanyolok a törököket is simán verték. A spanyolok a feldobástól kezdve domináltak, a második negyedben a különbség már 10 pont felett állandósult, a harmadik szakaszban pedig a 20 pontot is megközelítette. A végjátékban a törökök kozmetikáztak az eredményen, de a vége így is 69-57 lett. A spanyol csapat legjobbja a dupla-duplát (18 pont, 11 lepattanó) elérõ Astou Ndour volt.

A csoport záró meccsén a szlovénok 4 ponttal bizonyultak jobbnak a románoknál. Érdekes találkozó volt, mivel két közel azonos képességû gárda csapott össze. A szlovénok szinte végig vezettek és bár a házigazdák többször is felzárkóztak 2-3 pontra, de gyõzelmi esélyeik nem voltak.

Svédország – Lengyelország 75-39 (17-9, 23-12, 17-11, 18-7)
Törökország – Spanyolország 57-69 (15-21, 13-23, 11-8, 18-17)
Szlovénia – Románia 57-53 (14-16, 23-15, 8-10, 12-12)

6. Románia 0/4 156-263 4

Az F-csoport nyitó találkozóján a belgák a hollandokat is kiütötték. A holland válogatott egy negyeden át szépen tartotta magát, a folytatásban azonban a 14 pontos Vanloo vezetésével a belgák esélyt sem adtak riválisuknak. A különbség a két gárda között jóval nagyobb is lehetett volna, de a belga szakmai stáb a nagy elõny tudatában sok lehetõséget adott a kispadnak is.

A csehek egy parádés harmadik negyeddel verték az olaszokat. A szünetben az olaszok nyolc ponttal vezettek, de Romana Ptackova válogatottja a harmadik negyedet 21-8-ra hozta és ezzel magukhoz ragadták a kezdeményezést. A negyedik szakaszban már végig a csehek vezettek, az olasz válogatott 4-6 pontra többször is feljött, de fordítani nem tudtak. A vége 54-47 lett.

A csoport záró összecsapásán a franciák meglepõen simán verték a szerbeket. Zoran Kovacic alakulata egy félidõn át szépen tartotta magát, a szünetben csak 33-28-ra vezettek a gallok. A harmadik negyedben azonban 10 pont fölé hízott a differencia és innen a szerbeknek nem volt visszaút. A gyõztes csapatból 11 játékos szerzett pontot, a gallok rotációját jól jellemzi, hogy 25 játékperc volt a legtöbb, amit egy játékosuk a pályán töltött.

Belgium – Hollandia 71-54 (19-16, 16-9, 25-7, 11-22)
Csehország – Olaszország 54-47 (14-11, 6-17, 21-8, 13-11)
Szerbia – Franciaország 51-74 (15-16, 13-17, 11-19, 12-22)

1. Franciaország 4/0 249-200 8 pont
2. Belgium 4/0 267-216 8
3. Szerbia 2/2 216-238 6
4. Hollandia 1/3 246-267 5
5. Csehország 1/3 240-264 5