A Vologda és a Nantes a másik két elõdöntõs az Európa Kupában

:

:

Csütörtökön két negyeddöntõt rendeztek az Európa Kupában, melyeken eldõlt, hogy az Arras és az Elitzur Ramla mellett a címvédõ Sony Athinaikos és a Chevakata Vologda jutott a legjobb négy közé.

A címvédõ Sony Athinaikos és a Zaragoza 53-53-as döntetlenrõl kezdte a negyeddöntõ párharc csütörtöki görögországi visszavágóját. Az elsõ meccs nagy izgalmai után ezúttal már a második negyedben eldõltek a lényeges kérdések. Az elsõ etap után még 20-21-re a spanyolok vezettek, de a második szakaszban 6 percig eredménytelen volt a Zaragoza és ez alatt a házigazda 37-21-re ellépett. A szünetre ugyan 40-31-re visszazárkóztak a spanyolok, de a fordításra már nem volt esélyük.

A harmadik negyed végén a differencia újra elérte a 15 pontot, a mérkõzés vége pedig 74-62 lett. A címvédõ görög együttes összességében magabiztosan jutott tovább, elsõsorban két centerük, Kress (15 pont), és Riley (10 pont) ponterõs játékának köszönhetõen. Az elõdöntõben a Sony Athinaikos az Elitzur Ramla alakulatával találkozik.

Sony Athinaikos – Mann Filter Zaragoza 74-62 (20-21, 20-10, 16-9, 18-22)
Az 1. mérkõzésen: Mann Filter Zaragaoza – Sony Athinaikos 53 – 53
Továbbjutott a Sony Athinaikos 127 – 115-ös összesítéssel.

A Vologda-Nantes párharcban a francia együttes 13 pontos elõnnyel utazott Oroszországba. Ezt a jelentõsnek mondható vezetést azonban már 11 perc alatt eladták és innentõl kezdve igazából nem volt kérdéses, hogy melyik csapat jut a legjobb négy közé. Az elsõ negyed után 29-19-re vezetett a Vologda, majd a második negyed felénél a 20 pontot is elérte a differencia.

A franciáknak a harmadik negyedben volt egy nagy felzárkózása, amikor 67-46 után 69-59-re jöttek fel. Sõt 30 perc játék után 73-61 állt az eredményjelzõn, azaz ha 1 ponttal is, de a Nantes állt továbbjutásra. A negyedik negyed elején azonban egy hosszú kosárcsend megpecsételte a továbbjutást, a gallok 5 percig nem találtak be és ez alatt 84-61-re módosult az állás. Végül 92-72-re nyert a Vologda. A mérkõzés legjobbja a dupla-duplát (29 pont, 10 lepattanó) elérõ Jessica Davenport volt.

Chevakata Vologda – Nantes Rezé 92-72 (29-19, 30-20, 14-22, 19-11)
Az 1. mérkõzés Nantes Rezé – Chevakata 83 – 70
Továbbjutott a Chevakata 162 – 155-ös összesítéssel.