A Wisla Krakow kiütötte aktuális ellenfelét

:

:

Szombaton rendezték a Lengyel bajnokság 10. fordulóját, melyben az Euroligás csapatok hozták a kötelezõket.

A Wisla Krakow a PTK Pabianice együttesét látta vendégül és verte 82-44-re. A krakkóiak a szünetben 48-18-ra vezettek és bár a harmadik negyed 13-13 lett, a negyedik szakaszban tovább nõtt a differencia. A krakkói szakmai stáb minden nevezett játékosnak bizalmat szavazott és 28 percnél többet senki sem töltött a pályán. A legeredményesebbek a 14 pontos Katarzyna Krê¿el és a 13 pontos Anke De Mondt voltak. Horti Dóra 19 perc 39 másodperc játék alatt 6 pontot, illetve 5 lepattanót jegyzett.

A CCC Polkowice szintén megõrizte veretlenségét, miután az Energa Toruñ otthonában 80-73-as gyõzelmet ünnepelhettek. Szoros találkozó volt, az utolsó 5 percbe fordulva mindössze 2 ponttal vezetett a Polkowice. A gyõztes csapatban Nnemkadi Ogwumike remekelt, 25 pontot szerzett.

A két Euroligás alakulat mellett az Artego Bydgoszcz is õrzi veretlenségét, miután 69-64-re diadalmaskodott a Gorzów otthonában. A Bydgoszcz 30 perc után 61-44-re vezetett, de a negyedik negyedet nagyon elrontották. A Gorzów ezt a szakaszt 20-8-ra hozta, fordítani azonban már nem tudtak.

Centrum Wzgórze Gdynia – Matizol Lider Pruszków 55-62
KSSSE AZS PWSZ Gorzów – Artego Bydgoszcz 64-69
Energa Toruñ – CCC Polkowice 73-80
Wis³a Can-Pack Kraków – PTK Pabianice 82-44

AZS OPTeam Rzeszów – Widzew £ód¼ 11. 14.