:
:
A WNBA és az Electronic Arts csütörtökön jelentette be, hogy az NBA Live 18 játékban WNBA csapatok is szerepelnek.

Fotó: facebook.com/WNBA
Az Xbox One és a PlayStation4 platformokon megjelenõ játék történetében elõször kerül be a WNBA Play Now játékmód. Ebben pedig mind a 12 WNBA csapat hivatalos kerete és licencelt meze elérhetõ lesz.
Az igazi fejlesztés abban áll, hogy a nõi szakág legnagyobb sztárjainak mozgását önállóan digitalizálták. A hírek szerint a fejlesztõk nagy hangsúlyt fektettek a nõi kosárlabda mozgáskultúrájának, dinamikájának, fizikájának hiteles modellezésére.
A játékba többek között Maya Moore, Brittney Griner, Diana Taurasi, Tina Charles, Sylvia Fowles, Allisha Gray, Chelsea Gray, Jonquel Jones, Alyssa Thomas, Elena Delle Donne vagy éppen Kelsey Plum arca és mozgása került digitalizálásra.
Nem titok, hogy a liga vezetése évek óta lobbizik azért az NBA-nél és a fejlesztõ Electronic Arts-nál, hogy a játékban a nõi szakág is megjelenjen. Ez a WNBA népszerûsítésében egy teljesen új szintet jelent.
Videó
Put up a ‘W’ in #NBALive18!
You can play as any of your favorite #WNBA players for the first time ever starting Aug. 11! #WatchMeWork pic.twitter.com/gO9lDaQpsX
— WNBA (@WNBA) August 3, 2017
