A Yakin Dogu Universitesi megvédte címét a Török Kupában

:

:

Vasárnap délután rendezték Mardin városában a Török Kupa fináléját. A Yakin Dogu Universitesi 86-79-re múlta felül a Hatay együttesét és ezzel megvédte címét.

Fotó: TBF

Fotó: TBF

Courtney Vandersloot találata vezette fel a remek hangulatú finálét. Az elsõ negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. 10 perc után 21-20-ra vezetett a Hatay. A második etap elején gyorsan fordított a YDÜ. Bár sokáig nem alakult ki nagy különbség, de ekkor már jellemzõen az elõzetesen esélyesebbnek tartott gárda járt elõrébb. Végül 33-30 után egy 9-2-es sorozattal lépett el a YDÜ. A félidõben pedig 45-34-re vezettek.

A harmadik etapban már egyértelmûen a YDÜ akarata érvényesült. A különbség 66-46-nál elérte a 20 egységet a felek között. A záró szakasznak 69-52-rõl vágtak neki, az utolsó négy percbe pedig 79-59-rõl érkeztek a csapatok. A YDÜ játékosainál a magabiztos elõny tudatában kicsit csökkent a koncentráció. A Hatay ezt kihasználva megfelezte a hátrányát, de nem volt kérdés a gyõztes kiléte. A YDÜ együttesében a 26 pontot és 9 lepattanót elérõ Kayla McBride lett a legeredményesebb. Courtney Vandersloot pedig 19 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A döntõ MVP-je Courtney Vandersloot lett.

Yakin Dogu Universitesi – Hatay 86-79 (20-21, 15-13, 24-18, 17-27)