A YDÜ és a Botas elõdöntõs a Török Kupában

:

:

Szerdán megkezdõdött a Török Kupa nyolcas döntõje. Az elsõ napon két negyeddöntõt bonyolítottak le, melyeken a YDÜ és a Botas vívta ki az elõdöntõbe kerülést.

Fotó: TBF

Fotó: TBF

A Yakin Dogu Universitesi 88-53-ra verte az AGÜ Spor csapatát. Egyoldalú találkozó volt, ahol a 21-6-os elsõ negyedben eldõltek a lényeges kérdések. A félidõig 12-14 pont környékén állt be a differencia, majd a harmadik szakaszban állva hagyta riválisát a YDÜ. A 20 pontot is elérte a különbség ebben a periódusban.

A címvédõ keretében a kulcsembereknek 24-26 percnél többet nem kellett pályán tölteniük. Kaptak lehetõséget a török játékosok is, így a 18 pontos Cansu Köksal lett a legeredményesebb. Courtney Vandersloot 8 ponttal, 7 gólpasszal és 4 lepattanóval zárt.

A YDÜ ellenfele az elõdöntõben a Botas lesz, akik a nap másik mérkõzésén 77-70-re múlták felül a Cukurova Basketbol csapatát. A félidõben 38-36-ra a Cukurova Basketbol vezetett, majd a harmadik negyedben 40-40 után egy 11-2-es futással hagyta állva riválisát a Botas. Innentõl kezdve az adanai gárda végig õrizte elõnyét. A Botas amerikai légiósai remekeltek, Chelsea Gray 28 pontot ért el, míg Kiah Stokes 13 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplával zárt.

Csütörtökön rendezik a másik ág negyeddöntõit. Hatay-Besiktas és Fenerbahce-Mersin összecsapásokra kerül sor.

Yakin Dogu Univ. – AGU Spor 88-53 (21-6,18-19, 19-18, 30-10)
Botas – Cukurova Basketbol 77-70 (17-18, 19-20, 24-13, 17-19)