A YDÜ kiütötte a Galatasaray-t a török negyeddöntõ elsõ meccsén

:

:

A keddi nyitány után szerdán újabb két párharc kezdetét vette a török bajnoki negyeddöntõk alkalmával. A YDÜ könnyedén verte a hiányos Galatasaray-t, míg a Cukorova a Botas otthonában tudott nyerni.

Fotó: TBF

Fotó: TBF

A Yakin Dogu Universitesi 90-53-ra verte a Galatasaray-t. Allie Quigley és Ewelina Kobryn voltak a Galatasaray kimaradó légiósai. Sajtóhírek szerint Quigley már nem is fog pályára lépni a Galata színeiben. Ennek megfelelõen a YDÜ az EL Final4 terhelése ellenére is esélyesként várta a feldobást. Különösen, hogy tudta vállalni a játékot Courtney Vandersloot. A címvédõ már az elsõ negyedben állva hagyta riválisát, 17 egység volt a legnagyobb különbség a felek között.

A 23-9-rõl induló második etapban 33-28-ra még visszajött a Galatasaray, de ennél közelebb nem került. A 40-33-as félidõt követõen a harmadik negyedet 13-2-vel indította a YDÜ és ezzel gyakorlatilag eldöntötte a meccset. Nem volt egy súlycsoportban a két gárda, így a Galata végül a kiütést sem tudta elkerülni. Jantel Lavender 19 ponttal, 10 lepattanóval, míg Courtney Vandersloot 13 ponttal és 10 gólpasszal ért el dupla-duplát.

Fotó: TBF

Fotó: TBF

A Cukorova 67-61-es gyõzelmet aratott a Botas otthonában és így szombaton hazai pályán a továbbjutásért léphet pályára. Az elõzetes esélylatolgatásoknak megfelelõen végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidõben 29-26-os elõnyben volt a Cukorova. A harmadik etap végére 45-45-nél kiegyenlített a Botas. A mérkõzés hajrájába, az utolsó két percbe 61-61-rõl érkeztek a csapatok. Itt a Cukorova pontosabbnak bizonyult. A keretükben a 29 pontos Alina Iagupova lett a legeredményesebb.

Yakin Dogu Universitesi – Galatasaray 90-53 (23-9, 17-24, 28-9, 22-11)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Yakin Dogu Universitesi javára.

Botas – Cukurova Basketbol 61-67 (12-14, 14-15, 19-16, 16-22)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Cukurova javára.