A YDÜ magabiztosan nyert Bourges-ban és bejutott a Final Four-ba

:

:

A török bajnoki címvédõ Yakin Dogu Universitesi kivívta a második meccsen a Final Four szereplés jogát. A YDÜ végig vezetve 85-64-es sikert aratott Bourges-ban és ezzel 2-0-ra nyerte az Euroliga negyeddöntõ párharcot.

Az elsõ meccsen a Bourges meg tudta szorongatni a YDÜ csapatát. Ezúttal azonban a törökök 8-0-val kezdtek és az elsõ negyed végén 24-6-os elõnyben voltak. A második szakaszra valamivel kiegyenlítettebbé vált a játék képe. A Bourges 33-11 után egy 9-0-s futással került közelebb riválisához. A YDÜ ezt követõen rendezte a sorokat és a félidõre ismét nagyobb különbséggel, 43-24-re léptek el.

A harmadik etapban is hasonló mederben zajlott a küzdelem. A franciák 45-30-ig felzárkóztak, de ezt követõen 20 egység fölé növelte elõnyét a török gárda. Az utolsó 10 percnek 61-41-rõl vágtak neki a felek. Itt már csak a különbség volt kérdés, a meccs végül 20 egység környékén állt be. Egyértelmûnek bizonyult a játék képe alapján a YDÜ fölénye.

A törököknek az a bravúr sikerült, hogy a tavalyi Európa Kupa siker után idén Euroliga Final Four-t játszanak. A 20 pontos Kayla McBride lett a legeredményesebbjük. Courtney Vandersloot 30 perc alatt 14 pontot, 6 gólpasszt és 5 lepattanót jegyzett.

Bourges Basket – Yakin Dogu Univ. 64-85 (6-24, 18-19, 17-18, 23-24)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Yakin Dogu Universitesi javára.