A YDÜ szerzett elõnyt a török elõdöntõben

:

:

Szerdán megkezdõdött a Yakin Dogu Universitesi és a Cukorova Basketbol között a török bajnoki elõdöntõ. Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc elsõ meccsét 78-76-ra nyerte a címvédõ YDÜ.

Fotó: ydumelekleri.neu.edu.tr

A YDÜ 6-2-vel kezdte a meccset, de ezt követõen az elsõ negyed végére a Cukorova került fölénybe és 10 perc után 21-16-ra vezettek. A második etapban sokáig õrizte elõnyét a Cukorova, végül 39-34 után a félidõ utolsó másfél percében fordított 40-39-re a YDÜ.

A harmadik negyedben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 48-48 után egy 12-4-es sorozattal lépett el a Cukorova. A játékrész végére 1 pont megmaradt az elõnyükbõl. A 60-59-rõl induló záró szakasz elsõ találatát a végül 28 ponttal záró Alina Iagupova triplája hozta.

A folytatásban egyre jobban a YDÜ fölénye rajzolódott ki. Az utolsó két percbe 74-66-ról érkeztek a csapatok. Itt még nagy hajrával igyekezett közelebb kerülni a Cukorova, de végül a címvédõ a 19 pontos Jantel Lavender és a dupla-duplával (18 pont, 10 gólpassz) záró Courtney Vandersloot vezetésével behúzta a gyõzelmet a YDÜ. Folytatás szombaton szintén a YDÜ otthonában.

Yakin Dogu Universitesi – Cukorova Basketbol 78-76 (16-21, 24-18, 19-21, 19-16)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a YDÜ javára.