A Zsíros Akadémia és a Csata DSE vívja a finálét a serdülõknél

:

:

Szombaton a keresztjátékkal folytatódott a Nemzeti Leány Serdülõ Bajnokság „A” döntõje. Kialakultak a helyosztók párosításai. A döntõben a Zsíros Akadémia és a Csata DSE méri össze az erejét.

Az elsõ elõdöntõben a Zsíros Akadémia 72-69-re gyõzte le a házigazda Széchenyi KA alakulatát. Fordulatos találkozó kerekedett, ahol a 37-35-ös félidõ után a harmadik negyed elején 44-35-re ellépett a Zsíros Akadémia. Innentõl sokáig 6-8 pont környékén állt be a differencia. A lelkes közönség által biztatott gyõriek azonban a negyed végére 58-54-re felzárkóztak. A záró szakaszban 69-60-nál ismét meglépett ellenfelétõl a Zsíros Akadémia, de egy 9-0-s futással utolérte riválisát a Széchenyi KA. Az izgalmas végjátékból azonban a Zsíros Akadémia jött ki gyõztesen.

A második elõdöntõben a Csata DSE 62-46-ra múlta felül a Soproni Darazsak Akadémiát. A címvédõ Csata ugyan 8-0-val kezdte a mérkõzést, de ezt követõen az elsõ negyed végére 13-13-nál egyenlített a Sopron. Innentõl pedig kiélezett küzdelem jellemezte a félidõt. A szünetben 28-23-ra ment a Csata DSE. A harmadik negyedben 5-7 egység között állt be a differencia a felek között. A 39-32-rõl induló negyedik negyed elején lépte át a 10 pontot a Csata DSE elõnye. Innentõl kezdve nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Fáradó riválisa ellen õrizte a vezetését a Csata DSE, de a nagyot küzdõ és önmagából mindent kiadó soproni csapatot is dicséret illeti.

A délelõtti órákban a helyosztók párosításai is kialakultak. A Vasas Akadémia a harmadik negyed közepétõl kézben tartva a meccset 70-59-re legyõzte a KSC Szekszárdot. A DVTK Akadémia szintén a harmadik negyedben lépett el riválisától, végül 79-58-ra múlták felül a Kosárlabda Akadémia Pécs csapatát. Ezen eredmények azt jelentik, hogy vasárnap az 5. helyért a Vasas Akadémia és a DVTK Akadémia, míg a 7. helyért a KSC Szekszárd és a Kosárlabda Akadémia Pécs mérkõzik.