A Zsíros Akadémia Kőbánya a Zöld-csoport bajnoka

Törekvés SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 52-69 (22-21, 3-16, 11-15, 16-17)

Hervay Tibor, Nepp László Oszkár

Törekvés SE: Dobos 17, Darázsi 5/3, Altmann 4, Mohos, Egri Z. 18. Csere: Strbik 1, Cziránku 1, Egri V. 2, Rivasz.

Zsíros Akadémia Kőbánya: Horváth 11, Takács 18/3, Tatár 8/6, Turi 12, Tálas 6. Csere: Harsági, Pelle 8, Fodor 2, Kutrik 4, Szeles, Vámos.

Fotó: Zsíros Akadémia Kőbánya

Az ANB Zöld-csoportjának utolsó, 26. fordulójában döntő értékű mérkőzésen a Zsíros Akadémia Kőbánya 69-52-es sikert aratott a Törekvés SE otthonában és ezzel megszerezte a bajnoki címet.

A képlet nagyon egyszerű volt a találkozó előtt: a győztes lett a Zöld-csoport bajnoka a 2021/2022-es évadban. Nagy várakozás előzte meg az összecsapást, melyre a korlátozott számú számú férőhelyek miatt előzetes regisztráció alapján engedték be a szurkolókat. Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. 10 perc után végül 22-21-re vezetett a Törekvés SE. A második negyedet 8-0-val indította a Zsíros Akadémia Kőbánya. Azóta már tudjuk, hogy az ekkor megszerzett előnyét végig őrizte.

A különbség 35-24-nél lépte át a 10 pontot, a félidőben 37-24 állt az eredményjelzőn. Takács Dorina 12 pontnál járt a Zsíros Akadémia Kőbánya csapatánál, a Törekvés SE legeredményesebbje a 8 pontos Egri Zsófia volt. A harmadik negyed első felében 12 egység környékén mozgott a differencia. Végül 46-34 után tudta ismét növelni előnyét a Zsíros Akadémia Kőbánya. A különbség a 16 pontot is elérte a felek között.

A záró etapnak 52-36-ról vágtak neki a csapatot. Itt az első találatot még a Törekvése SE jegyezte. A folytatásban viszont ismét a Zsíros Akadémia Kőbánya dominált. 61-41-nél már 20 pont választotta el a csapatokat és összességében ekkor már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A Zsíros Akadémia Kőbánya 69-52-es sikerrel biztosította be az első helyét a Zöld-csoportban. Takács Dorina 18 ponttal zárt, Horváth Lili 11 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el. A Törekvés SE gárdájában Egri Zsófia 18, Dobos Kira 17 egységig jutott.

A játéknap többi eredményét tekintve, a Kiss Lenke KA 80-46-ra verte a Tatát, az SZPA-HSE 77-69-re győzte le a Szegedet. Ennek megfelelően a második az SZPA-HSE, a harmadik a Kiss Lenke KA, míg a Törekvés SE végül negyedik lett a végletekig kiélezett Zöld-csoportban.