A Zsíros Akadémia Kőbánya az ötödik helyért játszhat a junioroknál

Zsíros Akadémia Kőbánya - TARR KSC Szekszárd 68-56 (15-25, 11-11, 21-14, 21-6)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - 5-8. helyért
Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Pálya
Játékvezetők: Tóth Kitti, B. Németh Kristóf, Koller István (Parádi Péter)

Zsíros Akadémia Kőbánya: Pásztor 12, Fodor 26/9, Szeles 6, Takács-, Bodnár 13/6. Csere: Sárközi-, Zwick 10, Kemény 1.

TARR KSC Szekszárd: Csákvári 12/6, Hencsik 13/3, Szűcs 11, Rácz 3/3, Nyári 14/3. Csere: Baka-, Kófiás 3/3, Schiefer-, Csapó-.

Fotó: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs – Németh József

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság 2024-es “A” döntőjének az 5-8. helyért zajló versengésében a Zsíros Akadémia Kőbánya 68-56-ra legyőzte a  TARR KSC Szekszárd csapatát, így a fővárosiak az ötödik helyért léphetnek majd pályára, míg a Szekszárd a hetedik pozícióért harcolhat.

A szekszárdiak kezdték jobban a mérkőzést, 13-7-re megléptek ellenfelüktől. Az utolsó percig jól tartotta a lépést a Zsíros Akadémia Kőbánya, majd 13-17-es állás után nagyot hajrázott a Szekszárd, és 15-25-ös eredménnyel zárult az első tíz perc. A második etap sokkal kiélezettebb volt, 11-11 pontot szerzett mind a két gárda ebben a negyedben. A félidőben 26-36-ra vezetett a Szekszárd.

A nagyszünet után ritmust váltott a Kőbánya, és a 30. perc végére 47-50-re faragták a hátrányukat. Az utolsó játékrészben Fodor vezetésével 50-50-es állásnál lett egál a mérkőzés, és innentől kezdve végig a Zsíros Akadémia tanítványai jártak előrébb. Nagyot küzdött mind a két csapat, de végül 68-56-os kőbányai siker született, így ők játszhatnak majd az előkelő ötödik helyért.