A Zsíros Akadémia Kőbánya játszhat az 5. helyért a junioroknál

Zsíros Akadémia Kőbánya - Vasas Akadémia/B 60-58 (15-17, 12-15, 16-15, 17-11)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság, 5-8. helyért
Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Marton P., Bozóki B., Balogh K. (Dernei G.)

Zsíros Akadémia Kőbánya: Horváth 2, Takács 9, Tatár 1, Turi 17, Sándor 6. Csere: Tar, Gallyas 2, Kutrik 12/6, Tálas.

Vasas Akadémia/B: Láng-Miticzky 7, Rátkai 11, Aho 16/6, Örsi 3/3, Kádár 7. Csere: Ulrich 9/3, Igaz, Masier 3, Villányi 2.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság 5-8. helyért zajló párharcai alkalmával a Zsíros Akadémia Kőbánya 60-58-ra legyőzte a Vasas Akadémia/B csapatát.

Végig szoros találkozó kerekedett, ahol az első negyedben 4 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. 10 perc után 17-15-re vezetett a Vasas kadett csapata. A második negyedben a Vasas fölénye rajzolódott ki és így a játékrész közepére 26-17-re szakadtak el. A félidőre azonban 32-27-re felzárkózott a Zsíros Akadémia Kőbánya.

A harmadik negyed elején két triplával 10 egységre nőtt a Vasas előnye, de 38-28 után 10-2-es futással nyílttá tette az összecsapást a Zsíros Akadémia Kőbánya. Az utolsó 10 percnek a Vasas 47-43-as vezetéséről futottak neki a csapatok. A Zsíros Akadémia Kőbánya a záró etapban végül 51-51-nél érte utol riválisát.

Egylabdás mérkőzés kerekedett, a hajrában mindkét gárdának volt esélye a sikerre. Végül Kutrik Dóra triplájával a Zsíros Akadémia Kőbánya szerezte meg a győzelmet. A Zsíros Akadémia Kőbánya csapatában a 17 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát elérő Turi Eszter lett a legeredményesebb, míg a Vasasnál Aho Tyra zárt 16 ponttal.

Fotó: Vasas Akadémia