A ZTE egylabdás végjátékban verte a Győrt és elődöntős

:

:

A 2020-as Killik László Női K&H Magyar Kupa negyeddöntőjében a ZTE NKK egylabdás végjátékban, Keyona Hayes találatával 77-76-ra legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT gárdáját és ezzel bejutott az elődöntőbe.

Fordulatos negyeddel indult a Győr és a ZTE csatája. A győriek gyors és hatékony támadásokkal az első percekben 11-5-ös előnyt építettek fel, de az első szakasz hajrája a ZTE gárdájának sikerült jobban és Horváth Zsófia tanítványai 20-14-re elléptek. A zalaegerszegi együttesben a 7 pontos Keyona Hayes volt a legeredményesebb. A második szakaszból nem telt el másfél perc, amikor Janis Ndibát elveszítette a ZTE. Hiányában is sokáig őrizte előnyét a csapata. Végül 37-34 után 9-0-val fordított a Győr. A nagyszünetben 43-39-es állást rögzíthettünk. Győri oldalon Asia Taylor 13, Sandra Ygueravide 11 pontnál járt. A ZTE-nél Kirby Burkholder 15 pontját kell kiemeli.

A harmadik negyedben úgy nézett ki, hogy tudja állandósítani előnyét a Győr. A különbség 9-10 egység között állandósult a csapatok között. A hajrában faragott hátrányából a ZTE. Az utolsó 10 percnek 62-56-ról futottak neki a felek. Raksányi Krisztina duplája után még 68-58-ra ment a Győr. A következő négy percben azonban két pontot jegyzett mindössze a győri gárda, miközben a ZTE 12-t. Ennek eredményeként az utolsó öt percbe fordulva 70-70-nél döntetlen volt az állás. A Győr még ellépett 73-70-re, de innen 74-73-ra fordított a ZTE. Egylabdás végjáték kerekedett, ahol mindkét gárda előtt adódott esély. Végül Keyona Hayes szerezte a győztes találatot az utolsó másodpercekben a zalaegerszegieknek.

Uni Győr MÉLY-ÚT – ZTE Női Kosárlabda Klub 76-77 (16-20, 27-19, 19-17, 14-21)

Uni Győr MÉLY-ÚT: Asia Taylor 22/6, Raksányi Krisztina 18/3, Sandra Ygueravide 15/9.

ZTE Női Kosárlabda Klub: Kirby Burkholder 26/6, Keyona Hayes 23/3, Andela Djelic 11.