A ZTE és a Szekszárd sikere a hétközi Piros csoportos mérkőzéseken

:

:

Fotó: Katona Tibor

Csütörtökön két találkozót rendeztek az ANB Piros csoportában.

A ZTE NKK nagy csatában 67-55-re múlta felül az MTK-TFSE gárdáját. Az első negyedben 7 ponttal is vezetett a fővárosi együttes, de a ZTE a második etap közepére ledolgozta hátrányát. A félidőben 29-29 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A negyedik negyedben azonban a ZTE fölénye érvényesült. Pap Regina 29 ponttal és 12 lepattanóval ért el dupla-duplát. Frindt Nikolett 21 pontot szerzett.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd II. 69-59-es sikert ünnepelhetett a BEAC Újbuda otthonában. A második negyed közepétől végig vezetett a Szekszárd. A legnagyobb differencia 18 pont volt a felek között. A szerdán az Euroliga keretben is helyet kapó Szücs Gréta 24 pontot és 10 lepattanót ért el. Horváth Dóra 18 ponttal és 11 lepattanóval jegyzett dupla-duplát.

BEAC Újbuda – Atomerőmű KSC Szekszárd II 59-69 (17-18, 8-15, 18-18, 16-18)

ZTE NKK – MTK-TFSE 67-55 (14-20, 15-9, 17-13, 21-13)