A ZTE gyõzelemmel, a PINKK vereséggel debütált

:

:

Szombaton négy mérkõzést rendeztek a Magyar bajnokság második fordulójából. A ZTE, ha nehezen is, de hozta a kötelezõt a Cegléd ellen, míg a PINKK bemutatkozása nem sikerült jól. Farkas Sándor együttese meglepetésre 8 pontos vereséget szenvedett a BSE otthonában. A Gyõr és a DKSK a papírformának megfelelõen legyõzte aktuális ellenfelét.

Az elsõ fordulóból november végére halasztották a ZTE és a PINKK találkozóját, így ezen két gárda bemutatkozása szombatra maradt. Mindkét csapat mérkõzésére érdemes volt figyelni. A zalaegerszegiek egyértelmûen éremesélyesként várják az évadot, míg a PINKK nyitó találkozója az ismert pécsi események után volt pikáns.

A ZTE beragadt a rajtnál, de ennek ellenére 76-70-es gyõzelmet aratott a Cegléd ellen. A Cegléd az elsõ negyed végjátékában 11 pontos elõnyre tett szert. A vendégektõl a lengyel Mrozinska a 11 pontjából hetet a találkozó elsõ 7 percében szerzett. A Cegléd legnagyobb elõnye 33-19-nél 14 egység volt, de ezt követõen összekapta magát a tavalyi negyedik helyezett.

A zalaiak a szünetre 37-33-ra szépítettek, majd Szalay találata után 40-39-nél a harmadik negyed elején a vezetést is átvették. A találkozó sorsa a harmadik negyed második felében dõlt el, ekkor egy 14-2-es futással 43-42-rõl 57-44-re növelte elõnyét a ZTE. A negyedik szakaszban 68-54 után 68-61-re zárkóztak fel a vendégek, de fordítani nem tudtak. A zalaegerszegieknél a 23 pontos Vida és a 19 pontos Szalay remekeltek, míg a Cegléd legeredményesebbje a 21 pontos Orbán Katinka volt.

A PINKK bemutatkozása még döcögõsebbre sikeredett, miután Farkas Sándor együttese 71-63-ra kikapott a BSE otthonában. A városmajoriak pécsi napokat élnek, miután szerdán a PEAC vendégei voltak. Akkor hatalmas pofonba szaladt bele Stefan Cupic gárdája, ezúttal szorosabb mérkõzést, de PINKK sikert vetített elõre a papírforma. A vendégek jól is kezdtek és Ruják büntetõi után alig 6 perc elteltével 14-6-ra vezettek. Az elsõ etap végére a BSE felzárkózott, sõt Orsó triplájával a vezetést is átvették.

A második negyed elején 23-18-nál a BSE gyorsan ellépett 5 ponttal. Ezt követõen a pécsiek többször is kiegyenlítettek, de a vezetést nem tudták átvenni. A szünetben 34-34 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyedben sokáig fej-fej mellet haladtak a csapatok, majd 41-41 után egy 8-3-as sorozattal 49-44-re lépett el a BSE, amely összesen nyolc triplát értékesített a mérkõzésen. A pécsiek ellenben csak négyszer voltak eredményesek távolról, de ebbõl az egyik a harmadik negyed végén érkezett, amivel 51-49-re zárkóztak fel. A negyedik szakaszban a BSE végig õrizte minimális elõnyét. Az utolsó 3 percbe 60-54-rõl érkeztek a csapatok. A vendégek ugyan felzárkóztak 2 pontra, de fordítani nem tudtak. A BSE legeredményesebbje a 16 pontos Orsó volt, míg a PINKK gárdájából Laczi jutott 13 pontig.

A DKSK a ceglédi fölényes siker után hazai pályán a vártnál valamivel szorosabban, de végig vezetve 80-69-re verte a Szekszárdot. A DKSK igazolásai közül Brittainey Raven nagy fogásnak tûnik. Az amerikai játékos szerdán 32 pontot szerzett, míg a Szekszárd ellen az elsõ negyedben egymaga 11 egységig jutott. A DKSK 10 perc után 23-19-re vezetett és ezt az elõnyét a második 10 percben is õrizte. A szünetben 41-35 állt az eredményjelzõn. A harmadik etap elején 45-35-nél érte el a 10 pontot a differencia és innentõl kezdve nem volt kérdés a gyõztes kiléte. A Szekszárd 52-48-nál 4 pontra zárkózott fel, de ennél közelebb nem kerültek. A DKSK legeredményesebbje a 28 pontos Raven volt, míg a szekszárdiaknál Bálint Réka jutott 18 pontig.

A címvédõ Gyõr 97-50-re verte a Vasast. Fûzy Ákos együttese a rajtnál beragadt és a vendégek 7-2-re elléptek, sõt 11-4-re is vezettek. A gyõriek miután rendezték a soraikat, 13-13-nál már egyenlítettek és a negyed végére 20-13-as elõnyt alakítottak ki. Innentõl kezdve nem volt kérdés a gyõri siker. A címvédõnél Rasheed 31, Laklóth 20 pontig jutott, míg a Vasas keretébõl a 9 pontos Mansare bizonyult a legeredményesebbnek.

Vasárnap 17 órakor kerül sor forduló utolsó mérkõzésére, ekkor a Sopron a PEAC alakulatát fogadja.

HAT-AGRO UNI Gyõr – MKB Euroleasing Vasas 97-40 (20-13, 26-2, 27-14, 24-11)
ZTE NKK – Ceglédi EKK 76-70 (11-22, 22-15, 24-10, 19-23)
BSE-FCSM – PINKK-Pécsi 424 71-63 (19-18, 15-16, 17-15, 20-14)
DKSK Miskolc – Atomerõmû KSC Szekszárd 80-69 (23-19, 22-16, 21-19, 18-15)