ZTE NKK- Sportdarázs SMAFC 84-56 (26-15, 29-5, 14-17, 15-12)

JAS-FBG 52. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa
Horváth, Szalay, Németh

ZTE NKK: Frindt 13/3, Kovács 18/6, Horváth Fru. 10, Gorjanácz 7, Papp 8, csere: Szórád 8, Ács A. 6, Soós 2, Óházy 3, Sánta 8/6, Molnár 1.

Sportdarázs SMAFC: Tarr 5/3, Kovács L. 11/9, Vasi 6, Ács L. 12, Szeli, csere: Bakó 10, Gombkötő 6/6, Török, Szomszéd 3/3, Németh 3.

Fotó: Jóna István / ZTE NKK

Megkezdődött a JAS-FBG 52. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa. A nyitó napon két ANB Piros csoportos csapat találkozott. A ZTE NKK a Sportdarázs SMAFC gárdáját 84-56-ra győzte le.

A ZTE NKK gyorsan előnybe került. Kovács Georgina és Sánta Petra tripláival öt perc után 15-7 állt az eredményjelzőn. Az első szakasz végén pedig 26-15-re vezetett a zalaegerszegi gárda. A végeredményben megjelenő nagy különbség a második negyedben formálódott. A hazaiak lendületes és pontos támadásokat vezetve végül 29-5-re nyerték azt a 10 percet.

Az 55-20-as félidő után a harmadik negyed kiegyenlítettebb játékot hozott. A Sportdarázs SMAFC is előrébb lépett támadásban, így ponterősebb teljesítményt nyújtott. Sőt 17-14-re meg is nyerték ezt a szakaszt a soproniak. A záró etapban sem változott a mérkőzés képe. Stabilan tartotta 20 egység feletti előnyét a ZTE és végül 84-56-os sikert aratott.

A ZTE NKK legeredményesebbje a 17 pontos Kovács Georgina lett. Soproni oldalon Kovács Léna zárt 11 ponttal.