USA

A’ja Wilson és Angel McCoughtry kettőse megállíthatatlan volt

A’ja Wilson 26 pont, 11 lepattanós dupla-duplát  jegyzett, míg Angel McCoughtry 24 egységig jutott, amikor a WNBA pénteki csúcsrangadóján a Las Vegas Aces 86-82-re legyőzte a Los Angeles Sparks alakulatát.

Az Aces kezdett jobban és a második negyedben már 12 ponttal is vezettek. A félidőre azonban 43-42-re felzárkózott a Sparks. A harmadik etapban fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a felek, 4-5 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki.

A záró szakaszba fordulva a Sparks tett szert kisebb lépéselőnyre. A sorozatban szintén negyedik dupla-dupláját (20 pont, 12 lepattanó) jegyző Candace Parker még 71-68-as vezetéshez juttatta csapatát. Ekkor hat perc volt hátra és innen Wilson, illetve McCoughtry találataival azonban fordított az Aces. A hajrában már nem engedték ki a kezükből a sikert.

Las Vegas Aces – Los Angeles Sparks 86-82 (22-19, 21-23, 20-22, 23-18)