Hirdetés
Archivum

Allie Quigley 21 pontjával a Fener ismét legyõzte a Galatát



:

:

Hirdetés

Az Euroliga alapszakaszának utolsó fordulójában a Fenerbahce 71-60-as gyõzelmet aratott a Galatasaray otthonában. A csúcsrangadón Allie Quigley kiemelkedõ teljesítményt nyújtott.

Fotó: fenerbahce.org

Fotó: fenerbahce.org

Messze nem volt telt ház a két török óriás összecsapásán, de a hangulatra a kora délutáni idõpont ellenére sem lehetett panasz. A presztízsen túl kizárólag a hazai csapat szempontjából volt tétje a meccsnek. Ennek ellenére a Fener kezdett jobban és egy negyed után 27-18-as elõnyben voltak. A második etapban 31-30-nál 1 pontra felzárkózott a Galatasaray, de nem tudott fordítani. A félidõben 35-30-as állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyedben is folytatódott a nagy iramú, kifejezetten élvezetes játék. A Galata 43-42-nél ismét megközelítette a legkisebb különbségre riválisát, de a fordítás ezúttal sem jött össze nekik. A 26 pontos Lavender vezérletével a játékrész végére 52-47-es elõnyt alakított ki a Fenerbahce. A záró szakaszban Quigley és Coleman pontjaival 10 egység környékére növelte elõnyét a Fener, melyet a lefújásig meg is õrzött.

Allie Quigley extra meccset zárt. Csapata 71-60-as gyõzelmébõl 37 perc alatt 21 ponttal és 5 lepattanóval vette ki a részét. A Fenerbahce megnyerte az Euroliga A-csoportját, míg a Galatasaray vélhetõen a 4. helyrõl megy a rájátszásba.



Eredmény
Galatasaray – Fenerbahce 60-71 (18-27, 12-8, 17-17, 13-19)

Hirdetés