Allie Quigley 25 pontjával nyert a Schio Prágában

:

:

A Famila Schio 80-77-es gyõzelmet az USK Praha otthonában a nõi kosárlabda Euroliga 9. fordulójában. Az olasz csapat az A-csoportban a második sikerét ünnepelhette.

Múlt héten a Castors Braine ellen megtört a jég és a Famila Schio megszerezte idei elsõ sikerét az Euroligában. A szezont csalódást keltõ módon kezdõ olasz bajnok tehát egyre jobban összeáll és ezt a cseh fõvárosban is igazolták. Az USK Praha indította jobban a meccset. Az elsõ negyed után 22-21-re vezettek, majd a második etapban 35-25-re elléptek. Natalia Hejkova együttese azonban nem tudta megõrizni az elõnyét, a félidõig a Schio 41-37-re felzárkózott.

A harmadik negyedtõl kiegyenlített mederben haladt a küzdelem. A játékrész közepén 48-48 után egy 10-2-es futással került lépéselõnybe a Schio. Ez a 8 pontos vezetésük az utolsó 10 perc kezdetéig megmaradt. A záró szakasznak 62-54-rõl vágtak neki a felek. Rendkívül élvezetes periódust láthattunk, ahol a Schio végig elõrébb járt. A prágaiak ugyan 3 pontnál közelebb nem kerültek, de így is végig nyílt volt a rangadó. A mérkõzés Allie Quigley extra teljesítményét hozta, aki 25 ponttal vezette 80-77-es gyõzelemre csapatát.

USK Praha – Famila Schio 77-80 (22-21, 19-16, 13-25, 23-18)