Allie Quigley ponterõs játéka ellenére rangadót bukott a Famila Schio

:

:

Vasárnap az olasz élvonal 14. fordulójának csúcsrangadóján a Ragusa 80-74-re legyõzte a Famila Schio-t. A bajnoki címvédõnél Allie Quigley és Sandrine Gruda extrát hozott, de ez is kevésnek bizonyult a sikerhez.

Fotó: Facebook - USK Praha

Fotó: Facebook – USK Praha

Az elmúlt hetekben kiemelkedõ formába lendülõ Schio nagy lendülettel kezdte a rangadót. Az elsõ negyed hajrájában 13-13 után 11-4-es sorozattal kerültek lépéselõnybe. A 24-17-rõl induló második szakaszban a 9 pontot is elérte az elõnyük. Az utolsó három percbe érve azonban 34-34-nél egyenlített a Ragusa. A félidõben 44-40-nél pedig már vezettek is.

A fordulatos rangadón a harmadik negyedben 50-44 után egy 11-2-es sorozattal ismét a Schio ragadta magához a vezetést. Úgy nézett ki, hogy ez a meccset elõdöntõ futás is lehet. A záró szakasz kezdetén a címvédõ 64-58-ra vezetett. Ez a periódus azonban tartogatott egy újabb csavart: a Ragusa 14-0-val indított.

Kevesebb, mint hat perc volt hátra, amikor Pierre Vincent 72-64-nél idõkéréssel megállította a játékot. Teljesen elbizonytalanodott támadásban a Schio, ráadásul az utóbbi hetekben összeállíó védekezésük is szétesett. A hajrában 74-70-nél még akadt egy fellángolásuk, de fordítási esélyeik nem mutatkoztak. A Ragusa végül 80-74-es sikert ünnepelhetett.

A Schio keretében Allie Quigley 34 percet töltött a pályán: 21 pontot, 7 lepattanót és 2 gólpasszt jegyzett. Sandrine Gruda pedig 10 ponttal, 13 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt. A Ragusa legjobbjának a 23 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát elérõ Jillian Harmon bizonyult.

Passalacqua Ragusa – Famila Schio 80-74 (17-24, 27-16, 14-24, 22-10)