Álomszerű kezdés után szép győzelemmel búcsúzott az EK-tól a Szekszárd

:

:

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 79-75-re legyőzte a Lointek Gernikát az Európa Kupa rájátszás második forduló visszavágóján.  Extázisban kezdett a Szekszárd, rövid időre a 18 pontos hátrányt is sikerült ledolgozni. A baszk gárda a folytatásban fordított, ekkor már nem volt kérdés a továbbjutó kiléte, de a Szekszárd nagy szívvel küzdve értékes győzelemmel zárta idei európai kupaszereplését.

Telt házas közönsége előtt kiemelkedő lendülettel kezdett a KSC és nem telt el két perc, amikor már 9-2-re vezettek Zeljko Djokic tanítványai. Az első szakaszban 15 pont volt a legnagyobb differencia a felek között és ebből 10 egység a negyed végére is megmaradt. Sara Krnjic, illetve Erica McCall 9-9 pontnál járt ekkor. A második szakaszban is lendületben maradt a Szekszárd, így Ty Marshall triplájával 34-16-nál sikerült ledolgozni a 18 pontos hátrányt. Bravúr lett volna, ha ezt a ritmust és extra dobóformát tudja a folytatásban is tartani a KSC. Szigorított védekezésén a Gernika, töredezettebb lett a játék, amit kihasználva a félidőig 42-36-ra visszajöttek a vendégek. A kiegyenlített lepattanócsata mellett a Szekszárdnak már 9 szerzett labdája volt és a vendégek 14 eladott labdánál tartottak.

Fotó: Jantner Zsolt

A harmadik negyedet Theodoreán Alexandra duplája vezette fel, majd a folytatásban 49-41-nél is sikerült még 8 ponttal elszakadni. A továbbjutás szempontjából döntő futást 51-45 után vitték be a vendégek, miután a harmadik negyed hajrájára egy 13-4-es széria végén átvették a vezetést. Az utolsó 10 percnek 61-57-ről vágtak neki a felek. Rögtön egy triplával indított a Gernika, de a KSC nem tört meg. A játékrész felénél 67-66-ra újra átvették a vezetést Ivana Dojkicék. Innentől fej-fej melletti kiélezett végjáték kerekedett. A hajrában 71-71 után már végig a magyar csapat járt előrébb. A dudaszó pillanatában Dojkic triplája alakította ki a 79-75-ös végeredményt.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Lointek Gernika Bizkaia 79-75 (26-16, 16-20, 15-25, 22-14)
Továbbjutott a Gernika 166-152-es összesítéssel.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Ivana Dojkic 23/6, Erica McCall 20, Sara Krnjic 13.

Lointek Gernika Bizkaia: Blake Dietrick 21/12, Nikolina Milic 14, Julie Wojta 14/3.