3x3

Alulmaradt Szlovákiával szemben a magyar válogatott a szolnoki nyitányon

:

:

Megkezdődött az idei első szolnoki FIBA 3×3 U23 Nemzetek Ligája torna. A magyar válogatott az első mérkőzésén 13-9-es vereséget szenvedett Szlovákiától.

A mérkőzést szlovák találat vezette fel, melyre Tóth Orsolya válaszolt. Ezt követően Varga Eszter két találatával, Tóth újabb villanásával és Takács Emese eredményes megmozdulásával 5-2-es előnyre tettünk szert. Tóth harmadik pontját szerezte, amikor még 6-4-re vezettünk.

A mérkőzés középső szakaszában a szlovákok kerültek fölénybe. A második megszakításhoz 6-6-ról érkeztek a felek. Az utolsó három percben jellemzően riválisunk járt előrébb. Király Andrea is megszerezte első pontját, így 7-7-nél még egyenlítettek a mieink. Innentől viszont végig Szlovákia vezetett. A magyar válogatottból a hajrában Varga és Tóth villant meg, így alakult ki a 13-9-es végeredmény.

Folytatás 19 óra 40 perctől Oroszország ellen.

Magyarország – Szlovákia 9-13