Connecticut Sun - Las Vegas Aces 105-76 (34-19, 19-23, 24-27, 28-7)

WNBA Finals 2022
Mohegan Sun Arena, Uncasville, CT

Connecticut Sun : Hiedeman 14/9, Williams 11/3, Bonner 18/6, Thomas 16, J. Jones 20/3. Csere: Sims 4, Holmes 2, Clouden, Carrington 12/3, B. Jones 8.

Las Vegas Aces: Young 22/15, Plum 17/6, Gray 11/9, Wilson 19, Stokes 2. Csere: Bell, Sheppard, Hamby 2, Rupert, Plaisance, Colson

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-1 a Las Vegas Aces javára.

A WNBA 2022-es döntőjének harmadik mérkőzésén a Connecticut Sun 105-76-ra legyőzte a Las Vegas Aces-t és ezzel 2-1-re szépített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. Alyssa Thomas történelmi teljesítményét kell kiemelni, miután a WNBA döntők történetének első tripla-dupláját jegyezte.

Az Aces hazai pályán az első két mérkőzést hozta, így egy győzelemre került a bajnoki címtől. A vendégek ennek megfelelően nagy lendülettel kezdtek és az első percekben 9-2-re léptek el. Időkérés után rendezte sorait a Sun és innen egy 32-10-es sorozat teljesítettek. Ebből is a hajrá volt az igazán extra, mivel 25-4-es szériával zárták le az első szakaszt. Hat pontszerzője volt a Sun csapatának, köztük Alyssa Thomas már ekkor 6 pontot, 5 gólpasszt és 4 lepattanó jegyzett. Csapatszinten a Sun a 17 kísérletéből 14-et értékesített mezőnyből.

A második szakasz elején a 23 pontot is elérte a különbség. Az Aces azonban nem nem engedte el a meccset. A félidőt 11-2-es sorozattal zárták és ezzel 53-42-re szépítettek. A felzárkózás motorja Chelsea Gray volt, aki ebben a szakaszban egymaga 9 pontot szerzett. A félidőben egyébként hazai oldalon Natisha Hiedeman 11, Alyssa Thomas 10 pontnál járt. A Las Vegas-nál a 14 pontos A’ja Wilson volt a legeredményesebb.

A harmadik negyedben sokáig 10-13-pont között mozgott a különbség. Hosszú percekig minden kísérlete ellenére nem tudott az Aces a lélektani 10 egység alá bejönni. Végül a hajrában ez is sikerült a vendégeknek. 75-63 után ugyanis egy 6-0-s szériával 75-69-re kapaszkodtak fel. A negyedet Brionna Jones duplája zárta, így 77-69-ről vágtak neki az utolsó 10 percnek a csapatok.

Az előbb kiemelt hat pontnál közelebb nem került az Aces. Az utolsó negyedben másfél perc alatt 83-69-re elszakadt ugyanis a Sun és ez döntőnek bizonyult. Innentől nem volt  kérdés a győztes kiléte. A hajrában már 20 pont fölé ugrott a differencia. Az utolsó négy és fél percben az addig kevesebb lehetőséget kapó játékosok bizonyíthattak az Aces-nél. A Sun pedig a közönség ünneplése közepette 105-76-os sikerrel szépített.

Említettük a bevezetőben Alyssa Thomas történelmi tripla-dupláját. Ez egészen pontosan 16 pontot, 15 lepattanót és 11 gólpasszt jelent. Mellette Jonquel Jones 20, DeWanna Bonner 18 pontot ért el. Jackie Young 22, A’ja Wilson 19 egységig jutott az Aces-nél.