Amatőr bajnokság összefoglaló

:

:

Hétvégén a 15. forduló mérkőzéseit játszották az Amatőr Női Bajnokságban. Az alábbiakban a találkozókról összeállított rövid összefoglalónk olvasható.

A Piros-csoportban a Vasas Akadémia egy szoros mérkőzésen tudott az NKA Universitas Pécs II. otthonában 72-63-as győzelmet aratni. A pécsiek legjobbja Gréts Dalma lett 17 ponttal és 6 szerzett labdával, míg a győztes Vasasból Salamon Zsófia és Czirkos Anna Panka 16-16 ponttal zárt. A Sportdarázs-SMAFC a Mecsek-PVSK U23 ellen tudott idegenben nagy arányú győzelmet aratni, már az első negyedben eldőlt a találkozó. Emelieze Emma Isioma tudott egyedül 10 pont fölött (11 pont, 5 lepattanó) dobni a pécsi gárdából, akik 42-104-re veszítették el a mérkőzést. Janzsó Alíz 22 pontot és 9 lepattanót jegyzett soproni oldalról. A DVTK U23 hazai pályán győzte le 69-49-re a Törekvés SE csapatát. A diósgyőriek legjobbja Oláh Fruzsina lett 24 ponttal, míg a Törekvésből Tánczos Tímea ért el 11 pontot. A Dávid Kornél KA hazai pályán aratott 69-55-ös sikert a MAFC ellen. A győztes csapat legjobbja Varga Sára lett, aki 23 pontot és 6 gólpasszt jegyzett. A vendégektől Aradi Zsanett ért el dupla-duplát (20 pont, 10 lepattanó). Az MTK-TFSE a BEAC-Újbudát látta vendégül, és Vladár-Juhász párharc jellemezte a mérkőzést, ahol 78-53-as BEAC siker született. Vladár Róza 25 pontot és nem kevesebb, mint 21 (!) lepattanót szerzett 37 perc alatt, míg Juhász Angéla 30 ponttal és 13 lepattanóval vezette sikerre a BEAC-ot.

Fotó: hunbasket.hu

A Fehér-csoportban a Nyíregyházi Kosársuli hazai pályán tudta 78-62-re legyőzni az UNI Győr SZESE csapatát. A hazaiaktól Vukicevic Mila 24 ponttal, míg Dobó Heléna Lilla 16 ponttal és 17 lepattanóval zárt. A győri csapatból Sághi Kata ért el 19 pontot. A Baja egy szoros mérkőzésen múlta felül az SZPA-HSE gárdáját. A 70-65-ös siker alkalmával Hilcz Alexa 24 ponttal segítette győzelemre a csapatát, míg a vendégektől Balsay Anna (16 pont, 8 lepattanó) és Kocsis Fanni (14 pont, 11 lepattanó) voltak a legeredményesebbek. A BKG a ZTE-hez utazott, ahol 93-83-as győzelmet arattak. A hazai Zalaegerszeg legjobbja Kovács Georgina lett 27 ponttal. A BKG-ból Rozmán Lilla zárt 21 ponttal.

A Zöld-csoportban a Kiss Lenke KA egy kiváló utolsó negyednek köszönhetően 79-76-os győzelmet tudott aratni a RADOBASKET Törökbálint ellen. A Kiss Lenke csapatából Ozsvárt Kata (15 pont) és Keszte Sára (14 pont, 12 lepattanó) érte el a legtöbb pontot, míg a RADOBASKET legjobbja a 26 pontos Göbölös Réka lett. A PINKK Pécs is szoros találkozót játszott a TARR KSC Szekszárd II. csapatával. 69-63-ra tudott győzni a hazai Pécs, Bátai Eszter 20 ponttal zárt. A tartalékosan felálló szekszárdiak legjobbjai Csákvári Viktória (20 pont) és Berekali Patra (18 pont) lettek. A Szolnok Kecskeméten tudott 75-64-re nyerni, és a győztes szolnokiaktól Márki Laura emelhető ki, aki dupla-duplát ért el (20 pont, 11 lepattanó), valamint Nemeskéri-Kutlán Nóra zárt 18 ponttal 9 lepattanóval. Kecskemét legjobbja Nagy Zsófia lett 22 ponttal. A Nagykanizsa is hazai pályán játszott, ők 53-61-re maradtak alul az ELTE Fortis csapatával szemben. A kanizsai csapatból Kiss Szabó Eszter 26 pontot dobott, míg Szilágyi Luca 13 pontos 12 lepattanós dupla-duplával zárt. Az ELTE két húzó embere Levente Zsófia Katalin (17 pont) és Kiss Anna Virág (16 pont) voltak. A TFSE-MTK U23 kezdte jobban a mérkőzést a Szegedi kosárlabda Egylet ellen, ami kitartott egészen a meccs végéig annak ellenére is, hogy a hazai pályán játszó Szeged nyerte a második félidőt. 73-77-es végeredménnyel ért véget a találkozó. A szegediek legjobbja Novák Sára lett 23 ponttal, míg a TFSE csapatából Babay-Bognár Kinga zárt 16 ponttal.

EREDMÉNYEK

Piros-csoport

NKA Universitas Pécs II. – Vasas Akadémia II.  63 – 72 (18-21, 15-18, 17-13, 13-20)
Mecsek-PVSK U23 – Sportdarázs-SMAFC  42 – 104 (9-30, 10-25, 15-23, 8-26)
DVTK U23 – Törekvés SE  69 – 49 (16-13, 15-16, 19-7, 19-13)
Dávid Kornél KA – MAFC  69 – 55 (16-17, 24-9, 9-13, 20-16)
MTK-TFSE – BEAC Újbuda  53 – 78 (9-16, 14-23, 24-16, 6-23)