Atlantai bravúr az Indiana otthonában

:

:

Pénteken két mérkõzéssel folytatódott a WNBA rájátszása. Az Atlanta Dream kisebb meglepetésre nyerni tudott az Indiana Fever otthonában, míg a Minnesota Lynx Lindsay Whalen parádés játékával 78-70-re verte a Seattle Storm gárdáját.

Az Atlanta Dream az elmúlt két rájátszást idegenbeli gyõzelemmel kezdte és ezen sorozatuk ezúttal sem szakadt meg. 75-66-ra nyertek az Indiana Fever otthonában. A 23 pontos Lindsey Harding és a 16 pontos Angel McCoughtry által repített Atlanta 25-15-ös elõnyre tett szert az elsõ negyedben és ebbõl 9 pontot a szünetre is megtartottak. Az elsõ félidõben az Atlanta könyörtelenül megbüntette a Fever hibáit. A hazaiak 11 labdaeladása után 11 pontot szereztek, de a palánk alatt is nagy volt a fölényük. Az elsõ 20 percben a lepattanókért folytatott csatát 26-16-ra hozták.

A harmadik negyedben tovább nõtt a különbség, az Atlanta már 15 ponttal is vezetett. 30 perc után pedig 59-46 állt az eredményjelzõn. A Fever nem az a csapat, amelyik könnyen feladja és egy 13-0-s futással 3 pontra felzárkóztak 1 perc 36 másodperccel a lefújás elõtt. Erre azonban jött egy 8-2-es atlantai válasz közte egy Harding triplával és ez döntõnek bizonyult. Az Atlanta 75-66-os gyõzelmet aratott. A statisztikára pillantva szembetûnõ, hogy a festékbõl 44 pontot szereztek, miközben a Fever csak 32-t.

A nagy favorit és címvédõ Minnesota Lynx egy kicsit pontatlanabbul játszott, egy kicsit többet hibázott mint az alapszakaszban, de így is 78-70-re verte a Seattle Storm gárdáját. A Minnesota az idei szezonban 17 alapszakasz mérkõzésen mindössze egy vereséget szenvedett hazai pályán és a 9213 nézõ ezúttal az egyik legszorosabb félidõt láthatta idén. A címvédõ 9 alkalommal adta el a labdát 20 perc alatt, így annak ellenére vezettek mindössze 33-27-re, hogy a Storm 29%-al dobott mezõnybõl.

A fordulatot a harmadik negyed hozta meg. Augustus és Whalen 6-6, Brunson 3 pontot szerzett ebben a szakaszban és a két gárda között 57-40-nél 17 pontos differencia alakult ki. A Storm azonban nem adta fel, egy 11-3-as sorozattal 10 egység alá hozták a hátrányukat a negyed végére. A negyedik szakasz 60-51-rõl indult, de ekkor a Seattle igazán közel már nem került. 6 pontra zárkóztak fel, a Minnesota gyõzelme azonban nem forgott veszélyben. A Lynx 78-70-es sikerébõl Whalen 20, Augustus 19, Moore 16 ponttal vette ki a részét.

Minnesota Lynx – Seattle Storm 78-70 (18-15, 15-12, 27-24, 18-19)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Minnesota Lynx javára.

Indiana Fever – Atlanta Dream 66-75 (15-25, 17-16, 14-18, 20-16)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 az Atlanta Dream javára.