Sopron Basket - PINKK-Pécsi 105-52 (33-12, 26-18, 20-9, 26-13)

Sopron, Novomatic Aréna
Nagy V., Györfy R., Major Á. (Forrai S.)

Sopron Basket: January 5/3, Williams 16/3, Czukor 2, Varga A. 18/3, Krajisnik 28. Csere: Brooks 9/3, Walker 12/6, Varga S. 12/6, Fegyverneky 3, Pfeiffer.

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 4, Vári 14/3, Kovács K. 4, Demeter 2, Szücs L. 6 Csere: Tenyér 1, Zubac 17/3, Horváth Zs.1 , Zsilinszki, Jáhni 3/3, Szabó L.

A Sopron Basket ponterős teljesítménnyel könnyed győzelmet aratott a bajnokság 4. fordulójában. Gáspár Dávid együttese végig vezetve 105-52-re legyőzte a PINKK Pécsi 424-et.

Gabby Williams 7 pontja indította a találkozót, a Sopron három és fél perc alatt 15-2-re ellépett. Nem volt egy súlycsoportban a két gárda, újabb három perc elteltével 27-6-nál már a 20 pontot is átlépte a hazai előny. Az első negyed végén 33-12-re vezetett a Sopron. Tina Krajisnik 12, Gabby Williams pedig 10 pontnál járt hazai oldalon. A második etap első felében 21-23 egység között állt be a differencia. Végül 45-24 után egy 11-1-es futással növelte tovább a különbséget a Sopron.

A félidőben 59-30-as állást rögzíthettünk. A soproni csapatban Krajisnik és Williams mellé a 9 pontos Varga Alíz és a 8 egységnél járó Varga Sárga zárkózott fel pontszerzésben. A PINKK-nél Dragana Zubac járt 13 egységnél.

A harmadik negyed hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint a második. A különbség 67-38-ig 30 pont környékén állandósult. Innen azonban 12-1-es szériával zárta a Sopron a játékrészt és ezzel 79-39-re lépett el. A záró szakaszban már csak a különbség volt kérdés a felek között. A két csapatból minden nevezett játékos pályára került. Ekkor már a későbbi feladatokat szem előtt tartva több felállást kipróbáltak a szakvezetők. A 100 pontot az utolsó két percbe érve Varga Alíz duplájával érte el a Sopron, mely végül 105-52-es sikert aratott.

Fotó: Sopron Basket