Ausztrália - Puerto Rico 96-69 (22-24, 23-20, 23-8, 28-17)

Tokió, Saitama Super Arena
Glisic, Castillo, Györgyi (Schaer Araya)

Ausztrália: Mitchell 12/6, Allen 5/3, Ebzery 4/3, Magbegor 10, George 19/9. Csere: O'Hea 15/12, Medgen, Blicavs 2, Lavey 3/3, Tolo 26.

Puerto Rico: O'Neill 12/6, Melendez 3, Rosado 13/9, Gwathmey 26/6, Quiñones 3. Csere: Gibson 10/6, Salaman 2, Lozada-Cabbage, Pagan, Gonzalez.

Óriási izgalmak közepette zárult a tokiói olimpia női kosárlabda tornájának csoportköre. Az utolsó kiadó helyet Ausztrália szerezte meg, miután kellő különbséggel 96-69-re verte Puerto Ricót.

A C-csoport és egyben a teljes csoportkör záró mérkőzése előtt a képlet nagyon egyszerű volt. Ausztráliának 24 pontnál nagyobb különbséggel kellet legyőznie Puerto Ricót a továbbjutáshoz. Ha ennél kisebb különbséggel nyernek, akkor jobb csoportharmadikként Kanada készülhet a negyeddöntőre.

A két csapat közötti tudáskülönbség alapján abszolút reálisnak tűnt a 24 pontnál nagyobb ausztrál siker. Ahogy lenni szokott, ilyen nagy tét mellett a legnehezebb érvényesíteni a fölényt. 10 perc után 24-22-re még Puerto Rico vezetett. A félidőben 45-44-nél már az ausztrálok jártak előrébb, de a kellő előnytől nagyon távol álltak.

A harmadik negyed közepén 49-48 után egy 8-0-val kezdett elszakadni Ausztrália. A harmadik negyed végén már 68-52-re mentek. Még kilenc pontot kellett ehhez hozzátenniük a továbbjutáshoz. Ez sikerült, miután 83-67 után az utolsó három és fél percet 13-2-re hozták az ausztrálok. Marianna Tolo 26, Cayla George 19 pontot szerzett.