Hirdetés
Archivum

Ausztrália – Japán döntõ lesz a 2017-es Ázsia-bajnokságon



:

:

Hirdetés

Pénteken lejátszották a 2017-es Ázsia-bajnokság elõdöntõit. A fináléban Ausztrália és Japán csap össze.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Az elsõ elõdöntõben Ausztrália 81-64-re verte Dél-Koreát. A koreaiak 12 percen át tartották a lépést, majd 24-19 után egy 15-0-s sorozattal állva hagyta riválisát az ausztrál csapat. A félidõben 45-30 állt az eredményjelzõn. A folytatásban a 20 pontot is megközelítette az ausztrál elõny és nagyjából ezen a 15-20 egységnyi szinten állt be a differencia. A gyõztes gárdából a 16 pontot és 9 lepattanót szerzõ Kelsey Griffin emelkedett ki.

A második elõdöntõben Japán és Kína hatalmas csatát vívott. Végül 74-71-es japán siker született. A két csapat egészen a negyedik negyedig fej-fej mellett haladt, majd úgy nézett ki, hogy Kína megnyerheti a meccset. Nem volt vissza 7 perc, amikor 67-58-ra elléptek. Innen azonban 12-1-es sorozattal fordítottak a japánok és úgy érkeztek a hajrába, hogy a lélektani elõny már náluk volt. 71-71 után egy japán tripla döntött. A gyõztes gárdában Manami Fujioka 19 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A döntõt magyar idõ szerint szombaton 16 óra 30 perctõl rendezik.

Eredmények
Dél-Korea – Ausztrália 64-81 (17-22, 13-23, 11-16, 23-20)
Kína – Japán 71-74 (15-18, 17-14, 23-22, 16-20)

Hirdetés