USA - Ausztrália 67-70 (19-19, 22-9, 15-23, 11-19)

Las Vegas, Mandalay Bay Events Center

USA: Stewart 17/6, Wilson 12, Griner 7, Loyd 2, Bird 2. Csere: Atkins 6, Fowles 4, Charles 7, Gray 6, Diggins-Smith 5, Collier.

Ausztrália: Allen 11/3, Magbegor 17/3, George 7/3, Talbot 10/6, Mitchell 6/6. Csere: O’Hea 9/9, Ebzery 6, Tolo 4, Smith, Lavey, Madgen.

Fotó: Basketball Australia

Pénteken felkészülési mérkőzést vívott az Egyesült Államok és Ausztrália Las Vegasban. Az ausztrál válogatott Liz Cambage nélkül is komoly erőt mutatott és 70-67-es sikert aratott.

A mérkőzés elején villámgyorsan 8-2-es előnybe került az ausztrál csapat, de ezt követően ugyanilyen gyorsan egyenlítettek az amerikaiak. 10 perc után 19-19 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban Breanna Stewart vezetésével, aki egymaga 10 pontot és 4 lepattanót jegyzett ebben a 10 percben, USA került fölénybe. A félidőben ennek megfelelően 41-28-ra mentek.

Fotó: USA.Basketball

A harmadik etapban a 15-16 pontot is elérte a differencia. Végül 52-39 után 13-4-es futással zárta a játékrészt Ausztrália és ezzel teljesen nyílttá tette az összecsapást. Rengeteget hibáztak az amerikaiak, 15 eladott labdájuk volt kizárólag a második félidőben és dobásaik rendre leperdültek a gyűrűről: 20 perc után 42.4% volt a hazaiak mezőnymutatója, míg ez a meccs végére 37.3%-ra szakadt be.

Az 56-51-ről induló záró szakaszban is lendületben maradt Ausztrália. Két perc alatt 59-58-ra fordítottak és innentől 2-4 ponttal végig előrébb jártak. Az utolsó másodpercekben egy eladott labdát követően 70-67 után még támadt az egyenlítésért az Egyesült Államok, Breanna Stewart triplakísérlete lejött a gyűrűről, így az ausztrál csapat megnyerte a felkészülési mérkőzést.

A Sopron Basket együtteséhez érkező Napheesa Collier 15 percet töltött pályán az amerikai válogatottban, 1 lepattanót és 3 mezőnykísérletet rögzítettek a statisztikai lapjára.