:
:
Mongólia fõvárosa Ulánbátor adott otthont október 27. és 29. között a 3×3-as Ázsia-bajnokságnak. A nõi tornát Ausztrália nyerte.

Az Isabelle Bourne, Sarah Mcappion, Chantella Perera és Carlie Smith összeállítású ausztrál válogatott veretlenül szerezte meg a trófeát. A torna ugyanolyan lebonyolításban zajlott, mint amit az Európa-bajnokságok alkalmával megszokhattunk. A csoportkörben az ausztráloknak nem volt nehéz dolguk, Kazahsztánt és Tajvant is magabiztosan verték.
A záró napon a negyeddöntõkkel folytatódott a küzdelem, ahol Ausztrália végig vezetve Türkmenisztánt verte. Ezt követõen az elõdöntõben Kína következett, akiket nagy csatában 21-16-ra múltak felül. A fináléban pedig Malajziát 21-15-re gyõzték le. A bronzérmes Kína lett, miután a 3. helyért lejátszott találkozón 21-16-ra verték Indiát.
A torna MVP-je a mindössze 16 éves Isabella Bourne lett. A fiatal ausztrál tehetség 35 pontot szerzett a hétvégén és a látottak alapján elmondható, hogy az egyik legdominánsabb játékosa volt a mezõnynek. Szép jövõ áll elõtte. Mellette az All-Star csapatba Fook Ye Yap (Malajzia) és Jinxian Wang (Kína) került.

Fotó: FIBA
