Ausztrália - Brazília 65-52 (20-10, 16-10, 17-16, 12-16)

Belgrád, Ranko Zeravica Sports Hall
Krejic, Ibarra, Sender

Ausztrália: Whitcomb 11/3, Talbot 3/3, Allen 16/9, Smith 7, George 4. Csere: Heal 3/3, Madgen -, Rocci -, Wallace -, Blicavs 3, Garbin 6, Tolo 12.

Brazília: Ramona 4, Paixao 9/3, De Souza 4, Costa 2, T. Silva 4. Csere: De Carvalho 13/9, Monteiro 4, Teixeira 1, K. Silva 6, Goncalo 5, Soares-.

A 2022-es világbajnoki selejtező tornáit Japán – Kanada összecsapása indította Oszakában, melyből 86-79-re a japánok jöttek ki győztesen. Az ugyanekkor Szerbiában megrendezésre kerülő mérkőzések sorozatát pedig Ausztrália és Brazília találkozója nyitotta, mely magabiztos ausztrál sikerrel végződött (65-52).

A mérkőzés viszonylag papírforma szerint alakult, ugyanis az ausztrálok egy pillanatra sem kerültek hátrányba. A találkozót rögtön egy 11-0-ás rohammal indították, és bár Brazília minimálisan felzárkózott, a negyed végére stabilan megmaradt a 10 pontos “hazai” előny. Az ausztrál dominancia a második negyed alatt is folytatódott, így a csapatok végül 36-20-as állással fordulhattak. A harmadik negyed folyamán a különbség 20 pontra nőtt, amiből a mérkőzés végére 13 pontig tudtak csak faragni a brazilok.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa 20-as VAL-al Marianna Tolo lett, ugyanis 12 dobott pontja mellé – amit 62.5 százalékkal teljesített – négy lepattanót, 2 gólpasszot, 2 szerzett labdát, illetve négy blokkot jegyzett neve mellé, kevesebb, mint 28 perc játékidő alatt.