Az 5-8. helyért játszhatnak a magyar lányok a középiskolai VB-n

:

:

A veretlenül megnyert csoportküzdelmek után a legjobb 16 között folytatódott az ISF középiskolai Világbajnoksága a Veres Pálné Gimnázium csapata számára.

Fotó: facebook.com/ISFWSCbasket/

A legjobb nyolc közé jutásért lezajlott találkozón Hollandia volt az ellenfél, ekkor 64-25-ös gyõzelmet arattak a magyar lányok. A gyõztes kiléte már a félidõre eldõlt, amikor 41-18 állt az eredményjelzõn.

A negyeddöntõben Finnország csapata következett, akiktõl 51-48-as vereséget szenvedtek a mieink. Fordulatos találkozó volt, mely során 19-6-ra nyerték az elsõ negyedet a magyar lányok. Ezt követõen azonban fokozatosan ledolgozták a hátrányukat a finnek. A pontszegény találkozón a szoros végjátékban a jobban büntetõzõ csapat aratott gyõzelmet.

A Veres Pálné Gimnázium együttese az 5-8. helyért folytatja szereplését, ahol pénteken az elsõ ellenfél Törökország lesz.