Az 5. helyért játszhat a DVTK

:

:

Az Aluinvent DVTK Kozármislenyben is nyerni jutott a PINKK Pécsi 424 ellen, ezzel 2-0-val lezárta az 5-8. helyért zajló rájátszás párharcot. A DVTK az 5. helyért a VBW CEKK Cegléd gárdájával mérkõzik. A PINKK pedig a 7. helyért folytathatja, ahol az ellenfele a PEAC-Pécs lesz.

A mérkõzés elõtt minden beharangozó azt a kérdést tette fel, hogy milyen összeállításban szerepelnek majd a hazaiak. Végül a sérült Tijana Cukic-ot leszámítva a másik három légiós pályára lépett a PINKK-nél. A mérkõzés elsõ két találatát a pécsiek szerezték, majd ezt követõen egy 8-0-s sorozattal ragadta magához a vezetést a DVTK. Innentõl kezdve végig Ambrus Erzsébet együttese járt elõrébb az egyoldalú összecsapáson. Az elsõ negyed végén 16-10 állt az eredményjelzõn.

A másik etapban 29-18-nál lépte át a félidõig 9 egységig jutó Ashleigh Fontenette vezette DVTK elõnye a 10 egységet. A hazaiak triplákkal igyekeztek tartani a lépést. A félidõben 36-25-ös eredményt regisztrálhattunk. A harmadik szakasz hozta el a döntést, amikor egy 14-2-es széria végén 50-27-re módosult az állás. Innentõl 20 pont felett mozgott a differencia a felek között. Az utolsó 10 percnek 64-38-ról vágtak neki a csapatok. A gyõztes kiléte nem volt kérdés, valamivel kiegyenlítettebb mederben zajlott a küzdelem a záró szakaszban.

PINKK Pécsi 424 – Aluinvent DVTK 53-81 (10-16, 15-20, 13-28, 15-17)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 az Aluinvent DVTK javára.