Az 5. helyért játszhat a magyar válogatott

:

:

A magyar csapat három negyeden át kézben tartotta a mérkõzést és magabiztos gyõzelmet aratott Portugália ellen a B-divíziós U20-as Európa Bajnokság szombati helyosztóján. A mieink vasárnap délután 15 óra 30 perckor Izrael legjobbjai ellen játszhatnak az ötödik helyért.

Jobban kezdte a helyosztót a magyar válogatott. Balogh Judit együttese az elsõ negyed felénél már 5 ponttal vezetett. 10 perc játék után azonban 18-16-nál a nagyot küzdõ belgák jártak elõrébb. Daniel Goethals alakulta a második negyed elsõ felében 26-20-ra lépett el, de a következõ percek nagy fordulatot hoztak. A nagyszünetig a magyar válogatott egy 21-10-es futással átvette a vezetést.

A harmadik szakasz 36-41-rõl indult. A belgák 5 perc alatt ledolgozták a hátrányukat és 44-43-nál már a vezetést is átvették. Bálint Rékáék azonban nem hagyták magukat. A harmadik játékrészben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok és 30 perc után végül 55-56 állt az eredményjelzõn. Ez minimális magyar elõnyt jelentett. A negyedik szakaszban 5 perc játékot követõen 6 pontos vezetésre tett szert Balogh Judit együttese. Ezt az elõnyt pedig a végjátékban is sikerült megtartani. A vége 72-79 lett. A magyar válogatott legjobbja a 25 pontot szerzõ Mansaré Anna volt.

Belgium – Magyarország 72-79 (18-16, 18-25, 19-15, 17-23)

A két elõdöntõ nagy csatát hozott. A portugálok kisebb meglepetésre 3 ponttal legyõzték a cseheket, míg a svédek 2 ponttal verték a görögöket. Ennek megfelelõen Portugália és Svédország jutott fel az A-divízióba.