Az 5. helyért játszhat a PINKK

:

:

A PINKK 63-52-es gyõzelmet aratott Cegléden és ezzel az 5. helyért játszhat a ZTE együttesével. A CEKK a 7. helyért a Szekszárddal csatázik.

A komlói mérkõzés után 24 órával már Cegléden folytatódott a párharc. A két fáradt csapat küzdelme alkalmával ezúttal az elsõ percekben a hazaiak kerültek elõnybe, de a PINKK Sarok és Ruják tripláival fordított és egy negyed után 16-14-re vezettek a pécsiek. A második szakaszban kétszer is elmentek öt egységgel a vendégek, de Hadzovic büntetõjével 24-23-nál már a Cegléd járt elõrébb. A félidõre a PINKK Stewart büntetõivel fordított.

A harmadik negyed bizonyult döntõnek, ahol Õri triplájával, illetve a centerei Stewart és Halvarrson villanásaival ellépett a PINKK. Sarok ziccere után 43-33-nál a mérkõzésen elõször alakult ki 10 pontos differencia. A harmadik etap Egnell triplájával zárult, amivel 48-35-re mentek a pécsiek. A záró szakaszban Bozóki és Serbán egy-egy jó megoldása után Szentendrei Áron idõt kért és rendezte a sorokat a pécsieknél. Amikor Egnell hármasa utat talált a gyûrûbe, majd Stewart is megszerezte újabb pontjait 55-39-re ellépett a PINKK és ezzel lényegében eldõlt a gyõztes kiléte.

CEGLÉDI EKK–PINKK-PÉCS 424 52–63 (14–16, 12–11, 9–21, 17–15)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a PINKK-Pécsi 424 javára.