Az ABCOM-Szeged lett a másodosztály bajnoka

:

:

Veretlenül nyerte az Amatõr Nõi Bajnokságot az ABCOM Szeged együttese. A finálé második mérkõzésén a szegediek 95-56-ra verték a Nagykanizsát és így a feljutásért a BEAC együttesével játszanak osztályozót.

Forrás: kosarsport.hu

ABCOM-Szeged KE – Kanizsa DKK 95-56 (20-17, 23-13, 27-17, 25-9)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Szeged javára.

Legjobb dobók:

Szeged: Kováts A. 25, Lengyel 20, Pungor 20, Tóth C. 10

Nagykanizsa: Jurkó 14, Fuisz 13, Fekete 13, Hegyi 7

Miután az elsõ mérkõzésen a szegediek 68-57-es gyõzelmet arattak Nagykanizsán, úgy léptek pályára kedden hazai környezetben, hogy egy sikerrel bajnoki címet ünnepelhetnek. A tétnek megfelelõen a helyszínen tekintette meg a találkozót Sterbenz Tamás, az MKOSZ fõtitkára és Bodrogváry Iván is.

Hamar bebizonyosodott, hogy a szövetség képviselõinek dolguk lesz a lefújás után. A szoros elsõ negyedet követõen, amikor 20-17-re vezettek a hazaiak, a második szakaszban állva hagyta riválisát a Szeged. A hazaiak 10 pontot vertek a Darida Csilla nélkül érkezõ nagykanizsai gárdára és ezzel a szünetben már 43-30 volt az eredmény.

A harmadik negyed elején a vendégek még egyszer 10 pont alá jöttek, de a játékrész végére teljesen szétestek. 51-42 után a negyed végére egy 19-5-ös futással 70-47-re lépett el a hazai alakulat. A negyedik negyedre nyitott kérdések nem maradtak, de így is folyamatosan nõtt a különbség a két gárda között.

A szegediek 95-56-os sikerükkel veretlenül nyerték az Amatõr Nõi Bajnokságot. Az idei évadban a Hepp- kupát is begyûjtõ Tisza-parti alakulat az ELTE-BEAC Újbuda együttesével játszik osztályozót.